• |
ide | kryesore

Kapet në Tiranë 27-vjeçari gjerman i shpallur në kërkim ndërkombëtar

-Instant, Lajme, Të fundit
Arrestohen


Një shtetas gjerman i shpallur në kërkim ndërkombëtar është kapur nga policia e Tiranës. Ai ishte në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe shpërndarja e materialeve pornografike”. Mësohet se u bë kapja me qëllim ekstradimin drejt Gjermanisë e shtetasit:

– Patrick Wellner, 27 vjeç, përkohësisht banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata Lokale e Paderborn, Gjermani, e ka dënuar me 1 vit e 8 muaj burgim. Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Gjermanisë.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *