• |
ide | kryesore

Cristiano Ronaldo dhe Georgina në krizë: Ai nuk e duron dot

Paparazzi, SliderTë paktën në rrjetet e tyre sociale, Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez shprehin dashuri të pakushtëzuar për njëri-tjetrin. Në fakt, reality show i modeles në Netflix, Soy Georgina, ka konfirmuar vetëm se lidhja e tyre mesa duket po forcohet.

Me fëmijët bashkë dhe të vendosur në një vend tjetër, sportisti dhe influencuesi po jetojnë pa polemika, megjithëse zakonisht qarkullojnë zëra për një krizë të mundshme. E fundit prej tyre vjen nga televizioni portugez, ku pohojnë  se sportisti “është lodhur me të”. Kështu, shenjat e një krize mes ish-lojtarit të Real Madridit dhe Georgina Rodriguez janë të qarta sipas programit televiziv portugez ‘Noite das Estrelas’, në kanalin CMTV.

Në këtë program dhe në disa media të tjera portugeze, ata tregojnë se Cristiano është “lodhur” nga qëndrimi i mbajtur nga Georgina Rodriguez, të cilin e cilësojnë si “larg realitetit”, “të detyruar” dhe “joserioz”. ‘Noite das Estrelas’ shfaqte psikologun Quintino Aries, i cili analizoi dhe nxori përfundime nga qëndrimi i çiftit në javët e fundit në ngjarjet publike. Rezultatet e tij nuk lanë askënd indiferent.

“Sjellja e fundit e Ronaldos tregon dy gjëra: që jeta e tij personale nuk është në një moment lumturie dhe se sa më shumë distancohet nga nëna e tij, Dolores Aveiro, aq më pak i duruar është. Dhe të gjithë e dimë pse ai është gjithnjë e më i largët nga e ëma dhe familja”, tha Quintino.

Daniel Nascimento, një gazetar  shtoi: “Ronaldo nuk është i lumtur. Georgina i kalon ditët e saj në një qendër tregtare në Riad dhe kjo është një nga arsyet pse Cristiano ka filluar të ndryshojë. Ajo thjesht shpenzon. Dhe më e keqja, ajo mendon se është në nivelin e Cristianos. Ajo e vendos veten në piedestal dhe atij nuk i pëlqen fare”./Lapsi.al

Marrë nga: MarcaLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *