• |
ide | kryesore

Gwyneth Paltrow: Oscars më shkaktoi krizë identiteti

Paparazzi, Slider

Gwyneth Paltrow shpjegoi së fundmi pse përjetoi një “krizë identiteti” pasi fitoi një çmim Oscar.


Gjatë paraqitjes së aktores në episodin e fundit të podcast-it Call Her Daddy të martën, Paltrow, kujtoi vëmendjen “çorientuese” që iu kushtua pasi fitoi një Oscar për Aktoren më të Mirë në 1999 për interpretimin e saj në Shakespeare in Love. “Duhet të filloj duke thënë, isha shumë e shtyrë, po punoja aq shumë dhe nuk e dija saktësisht se për çfarë po punoja”, tha Paltrow për karrierën e saj të hershme, pasi prezantuesi Alex Cooper pyeti se si çmimi në moshën 26 vjeçare ndikoi tek ajo.“Unë thjesht doja të isha e suksesshme dhe të vlerësohesha mirë. Unë isha në këtë lloj rruge dhe gjithçka ndodhi kaq shpejt. Sapo fitova Oskarin, më futi në një krizë identiteti, sepse nëse fiton çmimin më të madh, si duhet të bësh? vazhdoi ajo. “Dhe ku duhet të shkoni? Ishte e vështirë, për shembull, sasia e vëmendjes që merrje në një natë të tillë dhe javët në vijim është kaq çorientuese dhe sinqerisht, me të vërtetë e pashëndetshme.” Gwyneth kujtoi se ishte ndjerë e mbingarkuar nga përvoja përpara se të shtonte: “Jo se do t’ia ktheja apo diçka tjetër, ishte një përvojë e mrekullueshme, por disi vuri shumë gjëra në pikëpyetje për mua”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *