• |
ide | kryesore

“8 vjet i shkatërrove, tani kujdesu vetë”: Dhurata e çuditshme e kopshtarëve të Anfield Road për Milner

-Instant, Sport
Milner

Milner do t’i thotë lamtumirë Liverpool në fund të këtij sezoni dhe punoenjësit që kujdesen për fushën e Anfield Road kanë dashur t’i bënin atij një dhuratë sa të veçantë aq edhe të çuditshme. Pas 8 vitesh të kaluar në brigjet e lumit Mersey, në krahun e Reds, Milner përshëndet Liverpool si një flamur i klubit. Mesfushori, anësori apo mbrojtësi i krahut anglez e mbyll karrierën me 323 ndeshje dhe 26 gola.


Përveç tij, Anfield do të përshëndesin edhe flamuj të tjerë të klubit si Roberto Firmino dhe Oxlade-Chamberlein. Për ish-lojtarin anglez të City, tashmë parashikohet një transferim te Brighton, që do t’i mundësonte të vazhdonte karrierën e tij të pabesueshme në Premier League. Milner ka veshur më parë, përveç asaj të Liverpool, edhe fanellat e Manchester City, Leeds, Aston Villa dhe Newcastle.


DHURATA E KOPSHTARËVE

Në lamtumirën e tij, klubi dhe stafi që e kanë njohur ndër vite i kanë bërë dhurata dhe urime. Por dhurata më e mirë, edhe pse më e çuditshmja e më befasuesja, ka ardhur nga kopshtarët e terrenit të Anfield. Këto i dhanë Milner një nga dy pikat e penalltisë në stadium. Dhurata u shoqërua me një mesazh shpjegues: “James, pas 8 vitesh shkatërrimi të disketave tona është koha që ti të kujdesesh vetë për to! Fat të mbarë në të ardhmen”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *