• |
ide | kryesore

Rama dhe Orban nga të parët që urojnë Erdogan

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Rama

Kryeministri Edi Rama ka nxituar që të urojë menjëherë për fitoren Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan që këtë të diel siguroi edhe një mandat tjetër 5-vjeçar.


Në një mesazh të shkurtër të rrjetet sociale, Rama shkroi në shqip dhe në turqisht: “Urime për fitoren Zoti President” të shoqëruar edhe me flamujt e dy vendeve.


Kryeministri Rama bëri edhe një mesazh gjatë fushatës elektorale për të mbështetur Erdogan.

Fitorja e Erdoganit u urua më herët edhe nga kryeministri hungarez Victor Orbán që shkroi: “Urime Presidentit Erdogan për fitoren e tij të padiskutueshme në zgjedhje!” duke shtuar, “Tebrikler, Sayın Cumhurbaşkanı!” që do të thotë “Urime zoti President” në turqisht.

Edhe Emiri i Katarit, Sheik Tamim bin Hamad Al Thani, shkroi në Twitter: “Vëllai im i dashur Rexhep Tajip Erdogan, urime për fitoren tuaj dhe ju uroj suksese në mandatin tuaj të ri dhe që të arrini në të atë që populli vëlla turk synon në kushtet e progresit dhe prosperitetit dhe për marrëdhëniet e forta të dy vendeve tona për zhvillim dhe rritje të mëtejshme”.

Erdogan e kanë uruar edhe liderët e Somalisë dhe Pakistanit. ©LAPSI.al4 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *