• |
ide | kryesore

Quentin Tarantino, kundër filmave të Netflix

Paparazzi, Slider


Quentin Tarantino dëshiron të ruajë përvojën teatrale.

Regjisori i filmit ka thënë më parë se ka në plan të tërhiqet pas filmit të tij të 10-të, por gjatë një bisede në Festivalin e Filmit në Kanë me Deadline, Tarantino përsëriti se The Movie Critic është i fundit i tij, pasi “është vetëm koha për tëhequr dorë — ndërsa filmat në transmetim po kalojnë momentin e tyre.

“Më pëlqen ideja për të dalë në krye,” tha ai. “Më pëlqen ideja që të jap gjithçka për 30 vjet dhe pastaj të them, “Mirë, mjafton.” Dhe nuk më pëlqen të punoj për të ardhura të pakta. Dhe dua të them, tani është një kohë e mirë sepse dua të them, çfarë madje është më një film gjithsesi? A është thjesht diçka që ata e shfaqin në Apple? ”

Tarantino shtoi se ai sheh shumë filma pasi ata “përfundimisht arrijnë në televizion”, por filmat duhet të dalin në kinema fillimisht, duke përdorur si shembull partneritetin e Ryan Reynolds me Netflix. “Unë nuk jam duke zgjedhur askënd, por me sa duket për Netflix, Ryan Reynolds ka fituar 50 milionë dollarë në këtë film,” u shpreh regjisori i Django Unchained. “Unë nuk e di se çfarë janë ata filma. Nuk i kam parë kurrë. A i keni parë? Epo, mirë për të që po fiton kaq shumë para. Por ata filma  pothuajse sikur nuk ekzistojnë.”

Skenari për The Movie Critic ishte gati në mars dhe Tarantino do të fillojë  në vjeshtë. Detajet rreth premisës dhe komplotit të filmit të ardhshëm mbeten të paqarta, por sipas The Hollywood Reporter, ai zhvillohet në Los Anxhelos gjatë fundit të viteve 1970 dhe përqendrohet rreth një gruaje kryesore. “Unë me siguri do të bëj filmin me Sony sepse ata janë plotësisht, të përkushtuar ndaj përvojës teatrale,” tha Tarantino për Deadline. “Nuk ka të bëjë me ushqimin e rrjetit të tyre të transmetimit. Ata janë të përkushtuar ndaj përvojës teatrale.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *