• |
ide | kryesore

Ndërpriten xhirimet e filmit të Blake Lively

-Instant, Paparazzi, Slider


Roli i ardhshëm kryesor i Blake Lively tani po përballet me një pengesë pasi greva e shkrimtarëve të Hollywoodit vazhdon të ndikojë në filma dhe TV.

Xhirimet e produksionit për It Ends With Us – me regji të Justin Baldoni, i cili gjithashtu luan në film së bashku me Lively, janë ndërprerë pas grevës së Skuadrës së Shkrimtarëve të Amerikës, sipas Deadline. Përshtatja e filmit për romanin romantik popullor të Colleen Hoover po xhirohej në New Jersey dhe media raportoi se anëtarët e ekuipazhit u njoftuan për mbylljen me një email nga Wayfarer Studios dhe Baldoni.

“Për shkak të grevës së vazhdueshme të WGA-së dhe ditëve të humbura që kemi përjetuar për shkak të situatës, ne duhet të marrim vendimin e vështirë për të mbyllur përkohësisht prodhimin”, thuhet në email. “Ne duam të shprehim mirënjohjen tonë më të thellë për durimin tuaj të jashtëzakonshëm dhe të palëkundur gjatë gjithë kësaj periudhe sfiduese.”

Në kohën e vendimit, më pak se gjysma e filmit kishte përfunduar dhe, siç vuri në dukje Deadline, prodhimi u ndërpre sepse statusi i bashkëfinancimit të Wayfarer Studios nuk ishte i mjaftueshëm që WGA ta konsideronte filmin brenda udhëzimeve të WGA.

Romani i Hoover, i publikuar në vitin 2016, tregon historinë e Lily Bloom, një grua e re që kërkon një fillim të ri kur bie në dashuri me një doktor të quajtur Ryle Kincaid – përpara se të rilidhet me një dashuri të vjetër dhe të mësojë për të kaluarën e errët të Ryle. Libri përfundimisht zuri vendin nr. 1 në listën e librave më të mirë të New York Times në 2021 falë rritjes së popullaritetit të udhëhequr nga TikTok dhe mbeti në listë për më shumë se 90 javë, sipas Deadline./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *