• |
ide | kryesore

Debat i fortë mes Berishës dhe Ermonela Felajt në Kuvend: Turp!

Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza ndaj maxhorancës nga foltorja e parlamentit nisur me kohën e dhënë opozitës për të folur për çështje të ndryshme në parlament.


Ai tha se kjo gjë dëshmon se po silleni sikur të ishit banorë të 313 apo të Peqinit dhe jo parlamentarë.Lexo më tej: Prokuroria e Tiranës me katër familjarë të deputetes së PS, Ermonela Felaj 

Por më pas kryesuesja e seancës, deputetja e PS-së Ermonela Felaj i ka kërkuar se cila është çështja për procedurë teksa Berisha ka kaluar tek akuzat ndaj saj në lidhje me Prokurorinë e Tiranës.

Berisha: Fakti që ju keni kufizuar në mënyrë ekstreme debatin sot, kur në përputhje me Kushtetutën drejtësia vjen dhe raporton para parlamentit dëshmon shkallën e tmerrshme të inkriminimit tuaj. Dëshmon se po silleni sikur të ishit banorë të 313 apo të Peqinit dhe jo parlamentarë. Dëshmon se keni frikë dhe tmerr nga krimet tuaja elektorale, jo elektorale, ordinere, aferat korruptive. Dëshmon se jeni skllevër të veprave tuaja kriminale dhe s’keni as dinjitetin, as minimumin e guximit.

Felaj: Zoti Berisha kush është kërkesa juaj procedurale. Ju është dhënë fjala për procedurë.

Berisha: Vetëm ti nuk duhet të flasësh, nuk duhet të kryesosh, se e shndërrove Prokurorinë e Tiranës në strofull familjare. Turp, turp, turp! Kaq kam për të thënë.

Felaj: Ashtu dhe mos mashtro herë tjetër në Kuvend duke kërkuar fjalën për procedurë kur nuk ke asnjë kërkesë për procedurë.5 Comments

  1. Kjo fytyre vraga, tipike fshatare qe e ka pire mushkonja dhe malarja, k*rva e Beratit, fis baxhellash, me motra e me soj e sorollop, si arsimim baze, ka Akademine “Safet Gici”, eshte specializuar si Alma, neper zyra. Kjo pocaqija, pa pike turpi, perdore fjalen turp “o tempora o mores”, ku u katandis ky milet! O plere, ai hajdari obiz me koken qerose si qen stani, qe ne gjendje civile rezulton si burri yt, ka vetem 8 klase shkolle, eshte pa te mesme, i more juridikun, tek Kristali, e bere polic gjyqesor, tani eshte prokuror ne prok. Tirane, bashke me te jane kunati, motra baxhanaku jote, e kthyet kete vend ne nje hale te madhe, o jashtqitje, KAQ!

  2. Te bej moral Felaj, eshte njesoj si te flasin per nder lloji prostitutat. Keto topelepirese te liderit, shperblehen familjarisht. Imagjino te ishte kjo surrat ne opozite, e dikush tjeter te kish familjaret e vet ne nje institucion aq te rendesishem. Do thoshte te kunderten.

  3. Ne cdo vend demokratik nje deputete me 4 familjare ne Gjykatata e Drejtesise se Re do te kishte dhene doreheqjen.
    Ketu, Felat e Rilindjes lengezojne dhe pellasin ne mes te Kuvendit….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *