• |
ide | kryesore

Ahmetaj jashtë vendit/ Avokatët: Ka ikur për arsye familjare!

Arkiva, Lajme, Të fundit
avokatet e ahmetajt


Avokatët e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetajt kanë deklaruar në seancën e Këshillit të Mandateve, se ai është larguar nga Shqipëria për arsye familjare.

Seanca ka nisur me debate të forta mes deputeti Gazmend Bardhit dhe kryeparlamentares Lindita Nikolla, pasi kjo e fundit kërkoi shtyrjen e seancës për javën e ardhshme.

Gazment Bardhi e ka kundërshtuar këtë vendim, duke i kërkuar Nikollës që të mos i japin më shumë kohë Ahmetajt që të fshihet.

“Po bashkëpunoni në krim, mos i jeni me shume kohe Arben Ahmetajt që të fshihet. Boll e zvarritët çështjen. Të përfshihet në Rend Dite të seancës plenare të ditës së nesërme dhe të japim autorizimin prokurorisë që të veprojë. Mos pengoni drejtësinë. Opozita e ka gati raportin; të veprojmë pa asnjë vonesë, të shqyrtojmë e miratojmë nesër”, është shprehur Bardhi.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *