• |
ide | kryesore

Tory Lanez dënohet me 10 vjet burg për sulm ndaj reperes

Arkiva, Paparazzi, Slider

Tory Lanez është dënuar me 10 vjet burg në gjyqin e tij për sulm ndaj Megan Thee Stallion. Të martën, gjyqtari i Gjykatës së Lartë të Qarkut të Los Anxhelosit, David Herriford dha dënimin shtatë muaj pasi Lanez u dënua për tre akuza në Qendrën e Drejtësisë Penale Clara Shortridge Foltz.


Dënimi i reperit është 3 vjet më pak se 13 vjet që prokurorët rekomanduan që Lanez të dënohej në qershor. Avokatët e tij kërkuan që 31-vjeçari të dënohej me kusht ose tre vjet burg, duke pranuar se, ligjërisht, reperi supozohet i papërshtatshëm për provë, por thanë se çështja e tij është aq e pazakontë sa duhet të justifikojë një përjashtim.Tory  i lindur në Daystar Peterson, ka qenë në burg që nga 23 dhjetori 2022, kur një juri e dënoi atë për sulm të shkallës së parë dhe mbajtje të një armee zjarri të fshehur dhe të paregjistruar në një automjet. Ai ruan pafajësinë e tij.

Lanez foli gjatë seancës dëgjimore dhe tha se si Megan është “dikush për të cilin kujdesem shumë edhe sot e kësaj dite”. Ai gjithashtu i tha gjykatës se kishte një lidhje me Meganin, duke thënë: “Ne të dy humbëm nënat tona. Do të uleshim dhe pinim dhe pinim derisa të mpiheshim”. “Si personazh i famshëm kam bërë gabime, por nderi yt, nuk po qëndroj para teje si njeri i famshëm, por si dikush që kërkon një shans”, iu lut gjyqtarit Lanez. Një keqkuptim i zakonshëm është se nuk kam asnjë pendim, gjë që nuk është e vërtetë. Gjithçka që bëra gabim atë natë, marr përgjegjësinë e plotë. Do  bëj më mirë.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *