• |
ide | kryesore

Dalin detaje të reja nga gjendja e Fatos Nanos në spital

Arkiva, Lajme, Të fundit
Fatos spital

Ish-kryeministri i Shqipërisë njëherësh lideri historik i Partisë Socialiste, Fatos Nano ndodhet i shtruar prej disa ditësh në spitalin privat “Hygeia” në Tiranë. Mediat raportojnë se Nano mbi një javë që është paraqitur në spital.


Për shkak të gjendjes së tij ai është shtruar në reanimacion ku ka qenë i intubuar. Të njëjtat burime konfirmojnë se gjendja shëndetësore e Fatos Nanos është përmirësuar dhe se tanimë është stabilizuar.Siç dihet, ish-kryeministri 70-vjeçar vuan prej kohësh nga problemet me frymëmarrjen. Ai kaloi një periudhë të vështirë edhe gjatë pandemisë së koronavirusit, kur u shfaq i sëmurë nga problemet në mushkëri, por arriti të rikuperohej pas shtrimit në spital.

Fatos Nano është larguar nga politika aktive që prej humbjes së zgjedhjeve të vitit 2005 kur dha dorëheqjen edhe nga drejtimi i Partisë Socialiste. Pavarësisht disa përpjekjeve për t’u zgjedhur President i vendit, nuk ka mundur dot të marrë mbështetje as nga PS-ja që tashmë drejtohet nga Edi Rama. ©LAPSI.al15 Comments

 1. Sa me korrektese dhe delikatese shkruan Lapsi per Nanon?!

  Gati me nostalgji.

  Sepse pikerisht ne kohen e Nanos filluam te beheshim me leke, filluam te kuptonim si funksiononte bota. Se deri atehere smerc.

  Ne kohen e Nanos humbem pafajsine.

  Vecanerisht brezi i te lindurve nga gjysma e viteve 60 atehere hodhi armaturat e betonit per ate cfare jane ende sot.

  Keshtu qe sigurisht Nano do zeje gjithmone nje vend special ne zemrat tona.

  Orthodoks, Tirons, Virgjereshe, intelektual… letrat i kishte te gjitha ne rregull.

 2. Ideatori dhe praktikues i degjenerimit ne mase i shoqerise shqiptare, mema e degjenerimi albanistanez, i futi ne gjak shqiptareve virusin shkatrimtar edirama , hapu dhe e fute brenda, por mortja nuk ha mut thote populli patronazhist aktivist,…qenefist

  1. Te lumte goja per keta qe permende me siper. Harrove lali plehun. Dhe ai duhet ketu me keta me emra te pervecem, dhe gjithe mortjet shushunja brenda dhe jashte parlamentit

 3. Nano formoi një parti të majtë me koncepte moderne;

  Lejoi në Partinë Socialiste mendimin kundër, si asnjë parti në Shqipëri, që nga viti 1946 e deri në ditët e sotme;
  Nano i dha Partisë Socialiste shpirt demokracie dhe dinjitetin e liderëve të saj që kërkonin individualizëm politik,nga kapo i klanit mafioz te Trustit te Geshtenjave eshte Llaxorja e rrugeve te tirones dhe turistet i cuditi ky Haloperidol salih karaxhic berisha.

  1. Nano eshte lideri dhe kryeministri me demokrat dhe me liberal qe ka njohur ndonjehere Shqiperia. Vecanerisht konsideruar nga vinim.

   Por Ligji i Darvinit eshte i pameshirshem.

   Te thyen per gjona te vogla.

   E reja mund te vjetren. Dhe historia evoluon.

 4. Nano doli nga burgu ne 97 pas trazirave dhe duhet te rikthehej atje por u gdhi kryeminister. Nje bixhozci dhe pijanec qe prishi familjen per nje zemermire lulishtesh. Me cfare e perballon jetesen ne mes te Vienes nje prej qyteteve me te shtrenjta per kosto jetese apo me leket qe le perdite ne kazino.. Boll u lodhet te na e paraqisni si hero Tos marmalaten

 5. Ju kujtohet kjo parrulla: TVSH=Tosi Vjedh Shqiptaret? 😀

  Apo kur u foli bagetise ne Vlore, qe do ua ndante parate e fajdeve 100%!!! Dhe e besuan!

  Keta barinjte tane, vijne e ikin. Natyra riciklon. Por populli yne liridashes, ka ngel ai qe ka qene, bageti!

  1. Sikur Maloku te kishte thene pikerisht te njejten gje: pra qe parate e fajdeve do ktheheshin 100%, Shqiperia nuk do ishte djeg.

   Por PD-istet kane nje teori per kete: thone se Sala destabilizoi Shqiperine se ja kerkuan Amerikanet per te krijuar kushtet e pershtatshme per Luften ne Kosove.

   Populli kudo eshte bageti. Rendesi ka cfare deshesh prodhojne ato dele.

   1. Ti je nje kokrra e bythqires qe vetem genjen sa here qe hap gojen. Berisha skishte pse te bente destabilizim ate e bene amerikanet me larot e greqise dhe klyshet e kuq ne shqiperi. Berisha eshte legen qe sju shkerdheu rrobt po beri pazare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *