• |
ide | kryesore

Përfundon seanca në GJKKO, dosja e Fredi Belerit kalon për gjykim

Arkiva, Lajme, Të fundit
Belerit

Ka përfunduar seanca gjyqësore në GJKKO, ku ka kaluar për gjykim dosja e Fredi Belerit.


Avokati i Belerit tregon pritshmëritë nga gjykata.“Seanca e radhës do të vijojë ditën e hënë. Argumenti ishte që kanë përfunduar hetimet, s’ka nevojë më për marrjen e provave dhe nuk ka pse të ndiqet me masën e “arrestit me burg”. Do vijnë të gjithë dëshmitarët këtu, edhe ata që pretendohet që kanë marrë lekë për votën. Gjyqi do të zgjasë, nuk ka pse të mbahet në burg Beleri.

Te kjo gjykatë nuk kishim asnjë pritshmëri, thjesht po prisnim të merrnim një vendim, por e dinim çfarë vendimi ishte. Ishte zv.ambasadori grek që kërkoi ta takonte sot. Ato janë probleme të tyret që ne nuk i hyjmë, ai është edhe shtetas sot. Fredi Beleri tha që unë po qëndroj në burg politikisht”, është shprehur avokati i Belerit.

Vijon…4 Comments

  1. O Sali o hero Gazment Bardhi shumë të do. Lulit, lotët çurg.pd vendos cilin do kryetar grupi,nuk eshte ps ajo qe e vendos.kuvendi njeh pd e rregjistruar dhe jo foltoren e salihut e gazit gei qe thone jemi ne pd por qe ligji nuk i njeh,dyshja simpatike malok+ gei te krijoje parti te re.

  2. O nuk të liron drejtësia moniste. Këta e kanë darë mendjen.Kthim ku ishim para 35 vitesh.Izolim nga Europa e bota.

  3. Sot, 25 vite nga dita kur opozita e drejtuar nga Sali Berisha sulmoi me armë institucionet dhe bizneset,po ngele nje Kar serioz per salihun o Gimi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *