• |
ide | kryesore

Detajet/ Si u arrestua autori i plagosjes së policit në Tiranë

Arkiva, Lajme, Të fundit
Shqiponja plagosjes

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme.


“Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga strukturat e DVP Tiranë, për kapjen e autorit të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, shtetasit Klered Bozhanaj, 42 vjeç, i cili ka tentuar të vrasë me armë zjarri punonjësin e Policisë, inspektor Edlir Alleshi, ju informojmë se: Gjatë kërkimeve intensive të zhvilluara për kapjen e shtetasit Klered Bozhanaj, strukturat e Policisë kanë lokalizuar dhe ndaluar autorin e dyshuar. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e zjarrit pistoletë, e përdorur gjatë krimit” – thuhet në njoftimin e policisë.Mediat raportojnë se ai u kap sapo është kthyer në banesën e tij në zonën ku ndodhi krimi. Thuhet se nuk ka bërë rezistencë. Kërkimet për të ishin shtrirë ne 4 qytete, por nuk ishte lene jashte vemendjes banesa e tij. 

Arma qe kishte me vete
Arma qe kishte me vete

“Përgëzoj Policinë e Shtetit për arrestimin e autorit të plagosjes së efektivit të shqiponjave mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Është momenti të kujtoj se kush nuk i bindet urdhërit/thirrjes së ligjshme të policit, ose më rëndë akoma e kundërshton me forcë, guxon ta fyejë, ta agresojë, ta kanosë, ta godasë apo larg qoftë t’i rrezikojë jetën në ushtrim të detyrës apo për shkak të detyrës, duhet ta ketë të qartë që toleranca do të jetë ZERO” – thuhet ne reagimin e ministrit Taulant Balla.

Lajmi po perditesohet…2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *