• |
ide | kryesore

Thirrja e Shkëlzen Berishës në SPAK për Mediun, reagon ish-kryeministri

Arkiva, Lajme, Të fundit
Berishës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur konferencën e përjavshme me gazetarët, teksa ka komentuar edhe thirrjen e djalit të tij, Shkëlzen Berishës për të dëshmuar në SPAK në lidhje me dosjen e Gërdecit për ish-ministrin Fatmir Mediu.


Berisha u shpreh se nuk mund të ketë asnjë hezitim apo pengesë për asnjë hetim të drejtësisë, pavarësisht deklaratave të tij në vijimësi për SPAK.Ai shtoi se edhe nëse “hetojnë për 100 vite” aty nuk do gjejnë asnjë lidhje me rastin.

“Në çdo kohë, cilindo. Unë e kam bërë të qartë që s’mund të ketë kurrë hezitim apo pengesë për çdo lloj hetimi. Nëse mbaj qëndrime dhe denoncime ato i bëj për interesin publik, jo për qëllime të tjera. Edhe 100 vite po të hetojnë aty nuk do gjejnë asnjë gjë.”, u shpreh Berisha.13 Comments

 1. Te gjithe ata qe duhet ta dine, demokrate e berishiste, socialiste e patronazhiste, e dine e kani ditur dhe ne varr do shkojne me bindje absolute se prapa ketij biznesi ishte perfshire teresisht Shkelzen Sali Berisha. Nga Non Grata qe nuk njihte baxhanakun e tij viktime te Gerdecit mos prisni qe te njohe as perfshirjen e.djalit ne kete afere dhe as te pranoje ndonje krim te kryer ne keto 32 vjet banditizem. Shpresa nuk qendron tek mea culpa e tij por te ndershkimi nga SHBA dhe SPAK.

  1. Ne komunikimet e Delijorgjit dhe Pinarit me prokuroret e ceshtjes, Fusha etj, dhe vete Edi ramen , ka shume elemente inkriminues per interesimin e Rames per te perfshire dhe manipuluar dokumente per Kryeministrin e asaj kohe. Veprimet e tyre jane kriminale dhe Edi Rama mund te jete i pandehur i radhes per Gerdecin dhe vdekjet e te pafajshme nga babezia e mikut te tij Delijorgjit

   Per ata qe jane te trashe, apo fudshkerdhyer, fabula eshte e thjeshte:
   delijorgjit i plasi Gerdeci ne dore Dhe, Rama e pa si opurtunitet per pushtet,, udhezoi prokuroret si Fusha etj per te manipuluar dhe perpjekje per te ngecur fajin Mediut dhe Berishes,

   Fakti eshte qe Delijorgji sot eshte super i pasur me lejet e ndertimit te Rames dhe biznese te tjera po nga Rama Veliaj , ndersa , prokuroret moren para dhe poste , dhe u ricikluan me refomen ne drejtesi. Rama u be kryeminister me marshimet per viktimat e Gerdecit.

 2. I bej thirrje PD te ngrej nje komision hetimor per prostitutat e luksit qe u angazhuan ne keshillin e sigurise. Flitet qe edi rama i kishte sjelle ato ne bashkepunim me nje narkoman. Komisioni duhet te kete ne perberje figurat me te shquara te saj dhe dy ish te perndjekur. Mbase dhe muli duhet te perfshihet por jo gaz bardhi. Poshte sorrosi.

  1. Mavija Edvin kishte mar me vete ,pervec prostitutave te luksit edhe disa pedersta: Sokol Pallen,Mero Gelbazen,Mentor Nazarkon,po kishte harruar Frrok Capin, se nuk plotesonte kriterin moshe!

 3. PD është e vetmja parti shqiptare në demokraci që ka zbuluar më shumë grupe agjenturore dhe agjentë brenda radhëve të saj, sesa vetë Enver Hoxha dikur në PPSH.

  Në asnjë parti tjetër politike shqiptare nuk janë dëgjuar akuza “i blerë”, “i shitur”, “agjent”. Asnjë.

  Ndërsa në PD fjalë të tilla dëgjohen në mënyrë të përditshme nga kokat drejtuese e deri te militanti më i thjeshtë në bazë.E ke bere gati Lumneshin per krimin e rradhes o salih,ora po te vjen salih

 4. Mulli patronazhist akoma prodhon ndryshkun e vjeter, sepse edhe me shpifjet, trillimet e fantazine e ketyre banditeve sektiste, deri me sot nuk kane vertetuar asnje fakt ndaj shpifjeve qe bejne. Ja, SPAKU,n e kane te komanduar e urdheruar, le ta faktojne, por banditet, kodoshet sektiste, per te mbuluar zullumet e tyre skandal pas skandali, dosje mbas dosje, kane pafytyresine politike te mbajne pushtetin e deskritituar teresisht.Vjedhin zgjedhjet, votat, vjedhin popullin, taksat e tyre, vjedhin pronat, sheshet, rrisin takat per .mjerim, mbushin burgjet me e pa te drejte, kurse ata qe duhet te denohen mbrohen nga ky pushtet i korruptuar. Kjo tufe banditesh shtetaresh, patronazhistesh, spiune, servile,te blere nga pushteti banal demokratik qe kane ngritur, mashtrojne aqe lart sa dhe perendimi nuk mendo me per popullin tone, por boo qe e ka mire me shtypesit, vjedhesit e ketij populli.Kjo eshte fatkeqesia e ketyre banditeve, se nje here vjen dita, qe perkrahesit koniuktural do e godasin vete bastardinRama per .ashtrimin e aktrimin qe ua ka luajtur pas kraheve.Mrekullia fals e ketij pushteti do rrezohet si keshtjella prej rere.

 5. A ka shqiptar te djatht, te majt , te msit, pa parti qe te besoj se ti me familjen nuk ishit te perfshir ne aferen e Gerdecit?

 6. Qeke trap o komentues gjerizi.Po si mendo se kur Berisha ishteKM, te bente Gerdecin, qe po e mbani si iso laberie qe nuk mbaroka kurre. Injorance politike, apo i shtire qe si e si kujtoni se rendoni Berishen.Ne te kundert, ja, drejtesine e keni nen urdher e te zgjedhur sipas shijes e komandes, sa fakte , firma, urdhera te Berishes keni gjetur, asnje, vetem shpifje, trillime alla kopilesh patronazhiste qyrrashe te sektit,qe vetem kete pune dine te bejne.

  1. E gjithë ky plan i paramenduar e që ka kohë që është pregatit nga njerëz pa ftyrë e të paskrupullt e pinjollët e diktaturës Enveriste që gëlojnë në çdo qelizë të shtetit monist rilindas vetëm të mbajnë gjallë propagandën se i keqi është Berisha dhe jo ne.U bënë 10 vjet në pushtet e më të gjithë hallkat e tij nuk ju është gjetur asgjë.Por propaganda si do vijojë për t’i hedhur hi syve shqiptarëve që për fat të keq akoma besojnë dhe shumica e dinë që janë gënjeshtra.

   1. 10 vjet qe rama tall koet me viktimat e gerdecit, as leket qe u akordiuan nga berisha nuk u ka dhene por ua ka mohuar dhe vjedhur

    populli kurve meriton nje super gerdec qe ta kenaqin njehere e mire ramen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *