• |
ide | kryesore

Shehaj: McGonigal pranoi se hetoi opozitën me porosi të Ramës. SPAK të veprojë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kandidati për kryetar të PD-së, Agron Shehaj i bëri kërkesë Prokurorisë së Posaçme të hetojë lidhjet e Edi Ramës me Charles McGonigal, ish-kreun e kundërzbulimit të FBI-së.


Thirrja e deputetit demokrat vjen pas pranimit të fajësisë që McGonigal bëri para drejtësisë amerikane për marrjen e parave për të hetuar opozitën shqiptare.Shehaj shkruan në Facebook se Mcgonigal pranoi se ka hetuar opozitën shqiptare për llogari të Edi Ramës.

“Kjo është një aferë e pastër korruptive që shkon përtej çdo imagjinate.” – thekson Agron Shehaj.

Postimi: 

Lexo më tej: Në Uashington McGonigal e pranoi fajin, në Tiranë ai mbeti kopil 17 Comments

 1. ik o Shehaj ik o rrot kari Rama doli i paster nga gjithe ato shpifje te Salih Berishes dhe tuajat Tani vec sajoni bythqimlliqe te tjera te ruani fytyren tuaj te dhier

  1. Këta leximet e teksteve që bëjnë PDistat janë gajasje e madhe. Janë me të vërtetë një hilaritet i madh për ti marrë njeri seriozisht.

   Por, pas anës komike të interpretimeve fantastike të opozitës fshihet një përbuzje e madhe që kanë drejtuesit e foltores ndaj gjithë popullit Shqiptarë. Unë nuk kam dyshim që Shehu e ka lexuar dhe kuptuar fare mirë tekstin përfundimtar të gjykatës në Amerikë. Dhe që e ka kuptuar që përsa i përket ligjit, si në Amerikë dhe në Shqipëri për Edi Ramën kjo punë është e mbyllur tanimë. Por megjithatë shkruan atë paçavure që nuk ka si të ketë asnjë qëllim tjetër përpos hedhjes hi syve Shqiptarëve. Kësisoj duke treguar që e trajton gjithë popullin Shqiptarë si idiotë që ky dhe tipa si puna e këtij mund të na marrin për hunde si të duan duke na e shitur sapunin për djathë.

   Këta meritojnë një të rrahur vënçe, por jo me grushta por me shpulla deri sa tu vijnë mendtë dhe të mësojnë çfarë është respekti dhe se ku e kanë vendin real; që në fund fare nuk janë askushi. Mëndjemëdhenj si këta nuk njoh të tjerë.

 2. I pastër e pamë që s’ja vari kërkush në Amerikë.E ka marë rrugën e m….t kumandari jot o i paemër 22:33.

  1. Ah more Gimi , ju ngopeni me lugen bosh.
   Keni nja 10 vite qe thoni qe nuk ja var njeri. Nuk e kalon oqeanin. Do ta marri ne pyetje FBI . Do dali nongrata shume shpejt.
   Lutuni , lutuni se mbase ju degjon zoti.

  2. O Gimi shko bjeri bythes me mir ti se je një bythar muti qe nuk shef me sy por me bythe dhe ngele mbas sali non grades dhe keni 10 vjet që i beni qefin vetes po një mut te math po hani vetem hani me lug bosh

 3. O Shehaj. Tjeter gje shkruan ti , tjeter gje eshte shkruar ne anglisht ne ate qe ti ke shperndare.
  Ajo qe ti ke nxjerre si prove shkruan ” Paraja ishte e lidhur me nje rrjet mardhenjesh qe ai kshte zhvilluar me zyrtaret shqiptare, duke perfshire dhe Ramen”
  Kurse ajo qe ti po ju shet gomereve opozikare shkrun qe ” McGonigal pranoi qe ka hetuar opoziten per llogari te Rames ”
  Hajde se asnje nga gomeret e opozites nuk di anglisht . Sa ta marrin vesh ata qe ti po i manipulon , e ka bere efektin kjo genjeshtra jote..

 4. Shehaj labi gjoksbrim, jo se me rruhet per ramen por meso icik anglisht a kokrra katunarit se ne asnje rresht seshte ajo qe thua ti o gruqire

  1. Ata as e permenden ramen ne gjyq hic. Gazetat lehin per klikime ndersa i gjati i ka ujdisur punet me fbi a gjykaten. Keq mire kto kane faktet. Gonia vlores leh kot si bucore 2lekshe

   1. Dolen moterqirajt e ariqen arixhiut dhe ardhi vjelliut, njeri qi patronazhiste tjetri ha mut ariu.
    O malok, o kari, perdor krype te jodizuar, ke per tu cmen komplet.

 5. Dolen fisqiro-pidhropshat te komentojne. Puuu ca rrogetaresh te mbarum qe jeni. Nga komentoni aman nga kati perdhe i kryeministrise ? Apo ju kane vene neper zyra ?

  Nje gje eshte e sigurt, rama doli me bythe jashte. I duket nga 300 km larg vrima bythes.

  Tani vazhdoni prap, gam gam

 6. nuku u vjen mire zagareeve te rridhjerrjes se po I degjenerojne veshgjatin e surrelit,perrmbrapa per fitorje te tjerra PS=lgbtqi

 7. Pranimi i fajit nga McKonigal, rrëzon poshtë akuzën e Berishës se Basha ka qenë “peng i Ramës”, ashtu siç vazhdon ai akoma edhe sot ta quajë ate.
  Partia demokratike në ate kohë ka qenë drejtuar nga Lulzim Basha e jo nga Berisha e intriga e Ramës e PS me McKonigalin ishte e adresuar tek një emër, emri i kryetarit të PD, pra Bashës.
  I ishte fiksuar në kokë Ramës deklarata e dikurëshme e ambasadorit amerikan Arvizu se Basha është një yll në ngjitje në politikën shqiptare, e drojën më të madhe nuk e kishte nga Berisha që e quante një kartë të djegur të opozitës por tek politikani i ri me formim perëndimor , juristit Lulzim Basha, prandaj shfrytëzoi McKonigalin për të njollosur Bashën me një histori të sajuar nga një revistë komuniste si Mother Jons.
  Kjo nuk do të thotë se Rama nuk e ka sulmuar Berishën e bëri çmos për tu shpallur “non grata” nga qeveria amerikane.
  Dyshimet për korrupsionin e McKonigalit dhe lidhjet e tij me Ramën kishte kohë që kishin lindur në drejtësinë amerikane, e Ramës i kishte rënë era për ate rrezik, prandaj edhe e ndërpreu luftën me drejtësinë shqiptare ndaj Bashës.
  Pra nuk është ashtu siç e interpreton Berisha se Rama “e mori në mbrojtje” Bashën duke mos e vazhduar historinë e sajuar me McKonigalin, por e kundërta, mbrojti veten nga furtuna që e ndjeu se do të ndodhte më pas me shefin e FBI ashtu siç edhe ndodhi.
  Kriza në lidershipin e PD e ndarjen e kësaj partie, e ka burimin në rrënjosjen tek shqiptarët të fetishizimit të kultit të individit.
  Dihet se me largimin formal të Berishës nga politika, u shtuan orekset karrieriste në PD që me Topallin e Patozin.
  Asnjeri prej këtyre nuk ishte provuar në ekzekutiv .
  I vetmi ishte i ndjeri ish ministër Olldashi.
  Duhet pranuar fakti se Olldashi si ish gazetar, ishte një gojtar brilant, por ama si një menazhues qeveritar, nuk pati arritjet e Bashës e nëse Berisha përzgjodhi këtë si kandidat për kryeministër të ardhshëm, ishte zgjedhja më e drejtë.
  “Gabimi fatal” i Bashës ishte që për të shpëtuar PD si një parti “non grata” nga perëndimi me Berishën deputet, ndërmori ate që bëri, e shpalli ate si deputet larg grupit parlamentar të Partisë demokratike.
  Në këtë rast do të bëja pyetjen :
  Cili lider i PD, përfshi edhe vetë Berishën, nuk do ta largonte Bashën si deputet i PD, nëse ai do të ishte shpallur non grata nga SHBA ku kjo shoqërohej edhe me kërcënimin se partneri strategjik më i fuqishëm i Shqipërisë nuk do ta njihte edhe Partinë demokratike të udhëhequr nga një non grata ?
  Ka boll dritë-hije në karrierën politike të Berishës, por me thënë të drejtën nëse do të bëhej krahasimi me Ramën, ky është kryeministri më i korruptuar i Shqipërisë post diktatoriale e minuesi më i madh i demokracisë

  1. Ore ti fole, ca i kënaqe, po kush tpyti o lla ? E di qe je merzit se ta kapen ramen prej bolesh, po mos na bej kot ktu si sigurims i kthyer ne gazekar dhe qe tashme merr vesh nga demokracia. Ik shkruj te tema e mero gëlbazës. Hajde ropt.

 8. O Agron Shehaj shko bjeri bythes ti bythar muti o plere nuk ju beson me njeri juve o njeri pa moral e di si dukeni ju aty ne parlament si nje tuf derrash që sapo jan zhytur ne lluc ju jeni opzita me skandaloze ne planet ju nuk keni as bindje as program as alternative ju nuk keni asgje ju jeni një tuf burrash injorant dhe jeni ber te urryeshem nga Shqiptaret turp tju vije dhe nga surrati dukesh ti Agron Shehaji bashk me sali non graden dhe shkote e tu qe keni surrat bythe nje pa rrudha nje me pak rrudha dhe ne krye keni surrat bythen me rrudha sali non graden

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *