• |
ide | kryesore

Pas Borell, edhe Lajçak dënon sulmin në Kosovë

Arkiva, Lajme, Të fundit
kurti lajcak vucic

Për sulmin në Veri të Kosovës ku u vra edhe një pjesëtar i Policisë së Kosovë, ka reaguar edhe Miroslav Lajçak, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Lajçak shpërndau postimin e zyrtarit të lartë të BE-së, Josep Borrell dhe shtoi se dënon sulmon e tmerrshëm kundër Policisë së Kosovës. Ai ka kërkuar që autorët e krimit të dalin para drejtësisë.


Po ashtu Lajçak ka shkruar se të gjithë duhet t’i kthehen dialogut menjëherë. “Dënoj fuqishëm sulmin e tmerrshëm kundër policisë së Kosovës mbrëmë. Dhuna e çdo forme është absolutisht e papranueshme. Zemra ime është për viktimat, familjet dhe kolegët e tyre. Autorët duhet të dalin para drejtësisë. Të gjithë duhet t’i kthehen dialogut menjëherë”, ka shkruar Lajçak në X.Lajçak ditëve të fundit është akuzuar nga kryeministri Albin Kurti që në procesin e dialogut është i njëanshëm, në favor të Serbisë.

Lexo më tej: Sulmi terrorist në Kosovë/ Dy reagimet e tredhura nga Tirana zyrtare 2 Comments

  1. Kur Soros ben politik, politikani ben diplomatiksin, ndersa diplomati ben pall ariu. I kemi pare te treja keto dukuri fantastiko pallkarore ne shqiperi.

    Kapitalizmi socialist ka target te drejtat e njeriut nepermjet demokracise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *