• |
ide | kryesore

Dalin PAMJET/ Si u arratisën serbët nga manastiri i Banjskës

Arkiva, Lajme, Të fundit
Banjskës

Janë publikuar pamjet që tregojnë momentin kur grupi i serbëve të armatosur arriti të arratiset nga manastiri i Banjskës të Zveçanit pas rrethimit nga policia e Kosovës.


Pamjet nga droni tregojnë agresorët teksa ecin maleve si dhe brenda mureve të manastirit. Nga përplasjet humbi jetën efektivi shqiptar Afrim Bunjaku si dhe 3 agresorë serbë ndërsa 2 të tjerë u kapën të plagosur dhe 6 të tjerë janë arrestuar.  Rreth 30 persona me uniforma dhe të maskuar shihen teksa lëvizin në manastir pak orë pasi kishin qëlluar për vdekje policin Afrim Bunjaku në këtë fshat. Autoritetet e Kosovës thanë se është kapur edhe një arsenal armësh.

Mediat serbe raportuan se disa sulmues po trajtohen në spitalet e Serbisë. Pamjet janë publikuar nga agjencia prestigjioze “Associated Press” mbrëmjen e kësaj të hëne duke u shprehur se materialin e ka marrë nga Qeverisë së Kosovës. /Lapsi.al10 Comments

 1. në Shqipëri, është tashmë shumë e qartë, nga Veriu në Jug, nga Lindja në Perëndim, se ka diçka më të zymtë, më të jashtëligjshme, më pa etike sa gjithçka e imagjinueshme dhe e paimagjinueshme që mund të ndodhë në Shqipëri. Ai është Sali Berisha dhe rrethi i ngushtë i besnikëve që i ka mbetur. Besnikë të lidhur ngushtësisht me interesat familjare dhe pasurore të tij.vellezrit serb te salihut nga nena ikin te dhjere neper ferra,njelloj si salihu qe del neper rruget e tirones duke uluritur

  1. Edhe ketu saliu e ka fajin🤣🤣, ju ripjellsat nuk u del e keqja prej frikes qe keni nga saliu dhe kudo ju duket se fajin e ka saliu, nuk shtyhet ushtria duke bo shurren o ripjellsa🤮.
   Ikin nga mali pasi ishin rrethuar nga PK , per te qeshur kjo se kur je i rrethuar duhet te çash rrethimin por strategjia e PK ishte te shmangte gjakderdhjen dhe te provonte se keta persona wrdhen dhe iken nga serbia me mbeshtetjen e sivllamit te ripjellsave Vuçkiç.

  2. o te shkerllefte gomari gjithe farefisin more shkerllat te qifte saliu dhe kockat o I paemër
   25/09/2023 te 22:34

  3. IKEN TE DESHTUAR NGA PADREJTESIJA HISTORIKE ANGAZHIMI POLITIK DHE PRAKTIK PO TE NJEN NJERZ ZEN MEND TEPAKTEN TE MOS LOZIN ME JETEN E SERBEVE TE PAFAJSHEM NE KOSOV thotë:

   KESHTU .JAN TE PADREJTIT .IMOROLET GRABITESIT MASHTRUESIT HAJDUTET .FRIGACAK DERI NE PALC .JAN MESUAR TE BEJNE KRIME NE POPULL TE PA ARMATOSUR DHE DUARLIDHUR NGA TE HUAJT POR TANI QE SHQIPTAREVE JU ZGJILLEN DUART JU DHAN MESIM TE PAPAR HISTORIK .ME NJE OPERACION KLASIK INTILIGJENT PROFESIONIS

 2. Ku eshte futur salihu keto dy dite per ngjarjet ne kosove dhe fitoren e thelle ne zgjedhjet vendore ne kukes nga dyshja spiune salih-metaj,foli shpellkareve te tu ketu te lapsi,foli

 3. Edhe ketu saliu e ka fajin🤣🤣, ju ripjellsat nuk u del e keqja prej frikes qe keni nga saliu dhe kudo ju duket se fajin e ka saliu, nuk shtyhet ushtria duke bo shurren o ripjellsa🤮.
  Ikin nga mali pasi ishin rrethuar nga PK , per te qeshur kjo se kur je i rrethuar duhet te çash rrethimin por strategjia e PK ishte te shmangte gjakderdhjen dhe te provonte se keta persona wrdhen dhe iken nga serbia me mbeshtetjen e sivllamit te ripjellsave Vuçkiç.

 4. turp e faqja e zeze nje institucion fetar i mbushun me ushtarak e arme , ky eshte terrorizem , Fisnik dhe trima policet e Kosoves qe ju kundervune kesaj bande te organizume nga agresoret serb , Lavdi e qofte i xhehenetit trimi qe dha jeten per KOSOVEN .
  bastarda dhe leprisa te rames qe flasin percart kunder opozites ne Shqiperi pa asnji lidhje .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *