• |
ide | kryesore

Vuçiç shfaqet në Tv: Radojiçiç nuk është plagosur, ai do t’i përgjigjet ftesës së autoriteteve serbe

Arkiva, Lajme, Të fundit
Vuçiç shfaqet në Tv: Radojiçiç nuk është plagosur, ai do t'i përgjigjet ftesës së autoriteteve serbe

Në një intervistë të transmetuar në Radio-Televizionin e Serbisë, presidenti serb, Vuçiq ka mohuar raportimet se Milan Radojiçiq, nënkryetar i Listës Serbe, është i plagosur dhe po trajtohet në Spitalin Ushtarak të Beogradit.


Presidenti refuzoi të pranonte nëse Radojiçiq ishte pjesëmarrës në sulmet terroriste në Banjskë, ndërkohë që nuk u distancua aspak nga ai duke shtuar se “ai e konsideron veten luftëtar për liri, dhe kurrë nuk do të heqë dorë nga shokët e tij”.Kur u pyet nëse Radojiçiq ishte pjesë e sulmit të organizuar terrorist në Banjskë, Vuçiq iu shmang pyetjes.

“- Ai nuk u fsheh kurrë, ai patjetër do t’i përgjigjet thirrjes sonë. Jam i bindur se do të dëgjohet, është në territorin e Serbisë qendrore. Ai nuk është i plagosur, kjo është një tjetër nga gënjeshtrat e N1. Ai e konsideron veten luftëtar për liri, dhe kurrë nuk do të heqë dorë nga shokët e tij… Por do të duhet t’i përgjigjet disa pyetjeve – tha Vuçiq në temën Milan Radoiçiq.”, tha Vuçiq/Nacionale2 Comments

  1. UROJ QE NE ANGAZHIMET E ARDHESHME TUAJAT UROJ TE MOS JEN TE ATI NIVELI SA TA KESH RRALLEN TI JO RREBELET TUAJ NGA VET NJERZIT QE TE RRETHOJN SE NUK JAN TE GJITH SI TI NJERZIT POPULLI DON JET PAQE BEGATI JO VDEKJE LUFT SHKATRRIM NESE TE ESHTE MERZIT JETA ESHTE ME MIR PER TY TE MBYSESH VETEN TE PAKTEN LEJON TE PAFAJSHMIT TE JETOJN POR NESE MEDOEMOS KUNDER TE PAFAJESHME NGRIHESH .O ZOT NA RUAJ SE CFAR TE PRET PREJ TYRE ZOTIT TYRE NUK DO KESH VEND KU TE STREHOHESH NE TOK AS QELL TI TE KEQES I DIN VETEM EMRIN POR JO PASOJAT PERGJEGJSIT DHE CMIMIN QE SJELL PER TY SE E KEQA TE KTHEHET

  2. nga 61 bashki ka fituar vetem 6 me shpirt neper dhembe bashki te rangut te dyte e te trete. Si mund ti jepnin vote kuksianet forces qe mban akoma ne krye te saj gangsterin politik qe zbriti nga shishtaveci me kepuce te grisura e sot zbret ne sheshin e Kukesit i gergufur me Range Rover 125 mije euro, me Vile ne Tirane, Vile 3 kat ne Lalez, 2 apo 3 apartamente 160 m2 ne Tirane 2 apo 3 apartamente te grabitura nga enti i banesave ne Sarande ne emer te familjareve te vet kur ishte drejtor Enti banesash. Ky Muli gangsteri njeriu me i urryer per mbare shqiptaret qe udhehoqi pordhestat rrugore me molotov ne dore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *