• |
ide | kryesore

Ukraina rrëzon 30 dronë iranianë të rusëve

Arkiva, Planet, Të fundit
Ukraina rrëzon 30 dronë iranianë të rusëve

Forca Ajrore e Ukrainës ka rrëzuar 30 prej 40 dronëve iranianë, Shahed, me të cilët Rusia e sulmoi gjatë natës në rajonet qendrore dhe jugore, thanë zyrtarët rajonalë dhe ushtarakë të shtunën.


Komanda Ushtarake e Jugut tha se 20 dronë u rrëzuan në qendër të rajonit, Vinitsia, dhe 10 të tjerët mbi rajonet Odesa dhe Mikolaiv në jug.Natalia Humeniuk, zëdhënëse e komandës jugore, tha për televizionin ukrainas se Rusia po i vazhdon sulmet ndaj infrastrukturës së porteve, përfshirë në lumin Danub, dhe se po përpiqet t’i godasë ndërtesat jetike të infrastrukturës në rajonet tjera ukrainase për “të pasur ndikim në ekonomi”.

Rusia i ka rritur sulmet ajrore ndaj infrastrukturës për eksportimin e drithërave të Ukrainës në lumin Danub dhe në portin e Odesas që nga qershori, kur Moska u tërhoq nga marrëveshja e ndërmjetësuar nga Kombet e Bashkuara, e cila mundësonte eksportin e sigurt të drithërave përmes Detit të Zi.2 Comments

  1. LIN PYETJA SA TE EFEKTESHME JA ANALIZAT KOMENTET NE RRJET SOCIAL NE CDO KENDVESHTRIM thotë:

    KJO ESHTE E THJESHT EFEKTI VJEN ME FORMIMIN E NJERIUT .PSH I MADHI ZOT QE KUR FILLOJ JETA NE TOK JU KA DERGU SHPALLJE KOH PAS KOHE NJERZIMIT SI UDHEZIM DHE MESHIR ME PROFET NJERZIT NE ASNJE PERIULL HISTOREIKE NUK KA QEN PA BURIME INFORMACIONI DHE PA MUNDESI ZGJILLJESH ,.POR .SHEKULLIN E KALUAR DHE TANI NJERIU PO TREGOHET MOSPERFILLES PER TE PO SFIDOHEMI RRETH CDO GJEJE QE I NEVOITET POR KERKON JO TE PERSHTATET ME LIGJET E JETES POR TE ORJENTOJN JETEN DICKA .NDERKOH QE JETA ESHTE E ORJETUAR KRIJUAR STANDARTIZUAR JO PREJ NJERZVE .TASHME SPO DEGJOJN ASKEN VEC VETES VET SEJCILI SIPAS DESHIRES POR SUPRIZA PO NA VJEN TE GJITHEVE QE MUNDESIT SPO NA I PERMBUSHIN QELLIMET DUKE NA BEJNE TE DESHTOJM TE GJITH PA JU KUJTOJN DIETARET SHKENCETARET GJALLESAT NJERZIT ME FAKTE QE JEMI GABIK KUJDES KEMI HYR VETSHKATRRIMIT DHE AKOMA SKA REFLEKTIM TE DREJT UNIK NE VENDIN DHE MENYREN E DUHUR KU GJITHCKA PERBALL UDHEHEQESVE ESHTE ZHVLEFTESUAR SI SE KUJTUES I DOBISHEM ME PERJASHTIM TE VEPRIMIT FAKTEVE QE VIN NGA ZHVILLIMET QE ME KET ANGAZHIM PADREJTESIN SISTEM JETE GJINIJA NJERZORE PO MERR FUND EDHE UN NJE NDER NJERZIT QE DUA TE JAP MESAZHIN POZITIV KAM TE DREJTEN TI THEM VETES UN SMUD TE DUA SKEN ME SHUM SE AI DON VETEN E VET VECSE SA TJUA KUJTOJ .QE ANIJA JETES PO FUNDOSET SEPSE KAPITENET NUK ECEN NE DREJTIMIN E DUHUR PSE NJERZIT BEHEN ARMIKU VETES NE VEND TE SHPETUESIT VETES NUK JUA KA FAJIN ASKUSH UN NUK DI NESE TASHME MUND TE SHPETOJ VETEN PERPARA TE MADHIT ZOT JO ME DIKE TJETER TANI ME MJAFTON I MADHI ZOT DHE DUA VETEN ME SHUM SE GJITHCA PRANDAJ ME DUHET TE MERREM ME VETEN MBASI PERGJEGJSIT NDAJ TJERVE KA TREGUES QE I JUSTIFIKOVA RESPEKT PER TE GJITH ZOTI JU UDHEZOFTE MESHIROFTE FALTE

  2. Kur genjen Ukraina behet fakt qe ka ndodhurnga mediat hale Shqiptare por kur thote te Rusi te verteten atehere mediat Shkruajne qe Ruset Pretendojne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *