• |
ide | kryesore

Protesta në Zall Herr, qytetarët: Ujin e mori Xhemal Qefalia, e çoi në Dajt

Lajme, Të fundit

Banorët e Zall Herrit kërkojnë ujë dhe rrugë. Për këto arsye, ata kanë dalë sot në protestë, të cilën e kanë përshkallëzuar deri në mbylljen e rrugës. Një prej tyre u shpreh se nuk kanë më besim as te deputeti i zonës së tyre.


Deputeti mori “zagarët” e vet atje dhe iku. Ai kishte thënë “nuk kam çfarë u them banorëve”. Ne kemi nisur protestat. Këtë punë e kemi marrë seriozisht. Problemi jonë është rruga dhe uji” tha njëri nga banorët.Një tjetër, grua e moshuar tha se deputeti Xhemal Qefalia me vëllanë u morën ujin dhe e çuan në Dajt duke i parë thatë.

“Xhemal Qefalia, ose të vijë këtu ose të heq mandatin. E çoi ujin në Dajt, kurse unë banore e Zall Herrit nuk kam pikë uji. Xhemal dhe Kujtim Qefalia të çojnë ujin në Dajt, kurse unë banore këtu nuk kam ujë. E mori ujin” tha ajo.11 Comments

 1. “S’e jap më dorëheqjen për Shkëlzenin”, Berisha harron akuzat: Arritjet më të mëdha i kemi me Metën!

 2. Po ,po tani u kujtuat ju delet : votoni edhe 5 here te tjera per Xhemalin sa tu punesoj si skllever ai megjithe te vellane e pastaj beni protesta ju!

  1. Super koment ky i Mavis. Fiks duan katnaret te jetojnë mir..shum mire, tu bjer qafës e kokës Qefja me shok

  2. Ca pret popull kurvë

   Kshu e hanë të gjith një nga një

   Dhe qajnë si kurva

   Ja dhe votën haji mitin tsni xhemalit kujtimit rsmës dhe lali erit

 3. Haaa po kur bejn te revoltum keta pabuksit. I kerkokan dhe heqje mandati super bosit te Tr. Yyyt rac e keqe

 4. Po kur votuat ku i kishit trute? Nuk e kuptoni qe ky po ua fut te gjitheve me taktiken perca e sundo? I genjen me ca karamele e ua fut 2-fish. Dhe mire jua ben. Popull dele. Vuajti 45 vite sa perfundoi qe s’kishte buke te hante, te gjithe kocke e lekure dhe prape nuk zune mend, vdesin per diktatore

 5. A ja keni dhene voten sa here keni marre nga nje thes miell. Ikni tani e pirdhuni…. do thoshte deputeti juaj i nderuar…

 6. E para forcë politike që futi dhunshëm metodën e “pezhishkave” në partitë tona, ishte Partia Demokratike. Nuk kishte strukturë lokale apo qendrore, të mos kishte rrjetin e vet të “pezhishkave”, dëgjuesit, regjistruesit, transmetuesit, vepruesit, dhe komanduesit e vet. Në Shqipëri nuk konceptohet dhe nuk mund të funksionojë dot politika pa përfshirë rolin dhe rëndësinë e rrjetit të “pezhishkave”.Cecene te salihut qe duan qe te votohet salihu qe tja u shkerdhej femrat e fisit ti djegi ti vrasi ti perdhunoje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *