• |
ide | kryesore

Kritika për një lojtarin e tij në TV: Conceicao telefon direkt në emision dhe e mbron

-Instant, Sport
ConceicaoNjë trajner është gjithmonë i gatshëm të mbrojë lojtarët e tij dhe është gjithmonë vigjilent të dëgjojë kritikat ndaj anëtarëve të ekipit të tij. Këtë e dinë mirë në Portugali, pas asaj që bëri Sergio Conceicao. Në fakt, gjatë një programi televiziv të transmetuar në Canal 11, disa opinionistë që flisnin për Porton po kritikonin mbrojtësin Zé Pedro. Lojtari është promovuar nga skuadra B dhe e ka nisur menjëherë titullar në dy ndeshjet e fundit të kampionatit.

Të pranishmit në studio po flisnin për lojtarin, duke shprehur dyshimet e tyre për aftësitë e tij. Ata po komentonin disa nga lëvizjet dhe zgjedhjet e bëra në ndeshjet ku ai ishte vendosur. Trajneri i Porto, Sergio Conceicao, ishte mes shikuesve të programit. Ai telefonoi menjëherë në lidhje të drejtpërdrejt për të mbrojtur deri në fund mbrojtësin e tij.

TELEFONATA E CONCEICAO NË MBROJTJE TË ZÉ PEDRO

Ish-mesfushori i Lazio dhe Inter foli drejtpërdrejt në TV për të mbrojtur performancën e lojtarit 26 vjeçar. Zé Pedro mbërriti te Porto B verën e kaluar nga Estrela dhe u promovua në ekipin e parë këtë sezon: “Në ndeshjen kundër Portimonense i kërkova të mos e pasonte topin në qendër, ishte një rekomandim që i është bërë në stërvitje. Nuk po i shpëtoj lëkurën, thjesht po them se duhej të vepronte duke krijuar gjerësi dhe thellësi. Zé Pedro është i aftë, luan shumë shkurt dhe gjatë, godet faullet. Ai duhet të përmirësohet, fle me një sy hapur dhe tjetrin të mbyllur”.

Lexo më tej: De Laurentiis i vë ‘syrin’ trajnerit: ka një klauzolë prej 18 milionë euro mes Napolit e Conceiçao

Conceicao më pas foli për cilësitë e Zé Pedro: “Ai është një lojtar i shpejtë, më i shpejti që kemi për momentin. Ai është jashtëzakonisht inteligjent në ndërtimin e linjës mbrojtëse dhe për këtë duhet t’i japim meritat teknikut Folha (trajneri i ekipit B, red.) që ka bërë një punë të rëndësishme me djalin. Gjithçka që ka bërë Zé Pedro nuk është falë meje por atij dhe Folha. Në këtë moment ai është një lojtar që na jep garanci, që hyn në lojë i qetë dhe është në fushë plotësisht i përqendruar. Unë besoj se ka ende një potencial të madh të pashfrytëzuar në dispozicion”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *