• |

Video/ Veprimi i turpshëm i kapitenit të Veronës: Faraoni pa golin e Kean, pastaj u shtri si i dëmtuar

Faraoni

Episod i rëndë anti-sportiv në ndeshjen Juve-Verona për javën e 10 të Serie A. Ndeshja përfundoi 1-0 për bardhezinjtë falë golit të Cambiaso në minutën e 97′, por pati edhe dy gola të anuluar. Me rezultatin 0-0, në minutën e 53′, Kean fitoi topin duke hapur krahët për të mbrojtur nga Faraoni. Pastaj shkëmbeu me McKennie dhe shkoi në zonë duke shënuar me kokë në krosimin nga e djathta. Arbitri, sipas një raporti nga VAR, e anuloi golin për shkak të faullit të pësuar nga kapiteni i Veronës.

Megjithatë, duke rishikuar imazhet, mund të shihet numri 5 verdheblu, duke vëzhguar zhvillimin e aksionit. E vetëm pasi Faraoni pa topin të shkonte në rrjetë, u shtri përsëri në tokë si i dëmtuar.

Moise Kean pastaj u zëvendësua nga Allegri, por pas një përfaqësimi për notën 7. Dy gola të anuluar, jo pa ndonjë polemikë e kishin nervozuar sulmuesin, e pas një zëvendësimi të pamerituar, sulmuesi u tërbua me teknikun. Ai doli nga fusha pa i folur askujt e pa parë asnjërin në fytyrë, madje duke mos i dhënë dorën as shokut të tij Chiesa, që u fut në fushë. Pas duartrokitjeve të marra nga tifozët, Kean u kthye të ulej në pankinë nga Pinsoglio.