• |
ide | kryesore

Buxheti 2023/ Socialistët vënë para tepsinë e bakllavasë (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të fundit, Video

Deputetët socialistë të Komisionit të Ekonomisë kanë vënë para një tepsi me bakllava para se të nisin diskutimet për projekt-buxhetin e vitit 2014. Në filmimet që i bën Erjon Braçe llokmat e bakllavasë krahasohen me ndarjen e buxhetit të vitit 2023.


Deputetja Blerina Gjylameti është ajo që bën prezantimin e tepsisë së bakllavasë me rastin e diskutimeve të projekt-buxhetit, ndërsa flet për indeksimin e pensioneve dhe bonusin e pensionistëve.Por më shumë se për ato pak lekë që do përfitojnë pensionistët, viti 202ë do të jetë i mbarë në veçanti për deputetët, ministrat dhe kryeministrin Edi Rama. Të gjithë këta presin të marrin një dorë të mirë parash, sepse rroga e deputetëve u dyfishua dhe nga 156 770 lekë shkoi në 310 250 lekë të reja ose 3 milion e 100 mijë lekë të vjetra në muaj.

Mbi këto 3 milion lekë të vjetra, shtohen edhe pagesat e naftës, të telefonit, të qirasë dhe dietave të tjera. Disa vite më parë, gjatë zgjedhjeve të vitit 2017 Edi Rama e kërkoi i vetëm tepsinë e pushtetit dhe ia arriti duke lënë në opozitë PD dhe LSI.

Atëherë u fol shumë për tepsinë që simbolizonte mënyrën se si e kishin ndarë partitë administratën shtetërore. Tani që e kanë të vetëm tepsinë, socialistët e kanë mbushur atë me bakllava, ia kanë rritur rrogat vetes dhe ia fusin me gallata. Shikoni videon më poshtë:

 

 

Vieë this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

Paga e ministrave nga 174 760 lekë shkoi në 318 750 lekë.

Paga e kryeministrit nga 228 000 lekë shkoi në 393.125 lekë.

Paga e Kryetarit të Kuvendit nga 228 000 lekë shkoi në 393.125 lekë.18 Comments

 1. Dokumentet/ Anëtari i KK të PD: Paloka me mijëra m2 prona në bregdet, me firmën e Ramës do ndërtohen resorte turistike strategjike,paloka thuthuqi resort strategjin ne spille te Plazhi i Gjeneralit spille,o cecene e shpellkare e kuptoni hallin e ketyre ju,salihu 64 katesh ne qender te tirones paloka ne spille me firmat e rames

 2. TALLE BY,,,EN BLERINA MJAFT U LODHE SHKO NE BANJO RREGULLOHU SE ISHE SHUME E EKSITUAR NGA BAKLLAVAJA !! thotë:

  HAHAHA FYTURA E PATINUAR E BLERINES GJYS GJELI FLET PER RRITJEN E PAGES SE PENSIONISTEVE ! QESHARAKE QUAN RRITJE INDEKSIMIN KJO INJORANTJA ME 30 GR PUDER NE FYTYRE CFARE TALLJE JA MERR 100 FISH ME RRITJEN E CMIMEVE TAKSAT QE JANE NE QIELL DHE KJO E QUAN RRITJE PLUS THOTE DO TI JAPIM BONUS QE GJITHMONE KANE QENE TALLJE DUKE I VENE PENSIONISTAVE NGA NJE KARAMELE TA LEPIJNE PER DISA MUAJ !!PROJXHEPASH PER SKUADREN QE ESHTE JASHTE BURGUT!

 3. Delir fshataresk i deputeteve te tepsise te Rampalles. O Zot i Madh sa budallaqe qenka kjo copa mishit Gjylameti.

 4. Hahaha keta do vjedhin ndryshe… me tepsi sic premtonte Edi Tepsia. Sa te rendomte edhe delirante fshataresk. Gjylameti idjote deri ne papergjeshmeri.

 5. Sekelldine qe na krijoni duke dale per gjoja te mirat qe na keni bere gati ne pensionisteve ne agonine e fundit ju themi: Faleminderit per genjshtrat me sheqerin e bakllavase !Gjyshja e Visit! thotë:

  Faleminderit moj Blerina !Jam pensioniste. Erdhi dimri qe do te thote te bejme gati shishet me uje te ngrohte ti vejme te ngrofim kembet barkun qe zorret. Na gerryjne se hame nje supe per 10 dite 😣Pensioni qe ti po e prezanton aq e gezuar. Nga bakllavaja qe ke perpara !!!Dukeni qe e keni hapur shume thesin per ty. Per Belen ja shtofte zoti jeten te vjedhi akoma me shume me rruget qe po i shtron me ar😞😞Ne do te vazhdojme te hajme te njejten supe te fleme te veshura me 3-4 triko te veme shishe me uje te ngrohet qe te na qarkulloje pak gjaku i ngrire 😞😞😞😞Ke te drejte te gezohesh per vete per Bracen qe ju filmonte i lumtur duke bere propoganden qe eshte nje genjeshter me bisht. Mjaft. Mjaft se na u bete bajate dhe pse dilni te zbukuruara sikur jeni gati ne cdo minute per Festa

 6. Mallkimet dhe ofshamat e nenave dhe femijve që mbesin jetik të punëtorëve ne Hamburg qe lan kockat si mijra të tjer shqiptar në perendim. Ata ikin per buken e gojes juve gjynahet e zullumet ju zencin deri nw brezin e 5.

  1. Bracja “opozitare” i rene ne dashuri me bujqit Po brohoret per buxhetin e 2024 dhe nje nga aritjet kryesore eshte se do tu lejohet bleteve te kullosin te pashqetesuara ne plantacionet e fermereve.Edhe ata qe kane mushqera do perfitojne ca tagji ( nuk di sa meshqera rrites ka Shqiperia se cdo gje bulmetore na vjen nga vellai serb) .Ne pensionistet( sidomos te fshatit qe ishimskllever,jo bujq ne kooperativat bujqesore te Enverit) na mjaftojne nga 100$/ muaji,e po na dha qeveria e Braces ndonje 5000 lekesh per festat e fundvitit jemi te kenaqur.Marrim ndonje portokall te njomim gojen per ate dite.E si mund te na japin me shume se aq? Ku ti gjeje qeveria parate? E ne s’jemi pak,behemi reth 800 mije pensioniste.Ne nuk duam ta futim ne telashe qeverine tone dhe udheheqesin e madh.Le te rrisin rrogat e tyre,se ata po stresohen per kete vend e kete popull.Ne c’fare bejme? Vetem domino lozim

  2. Çfarë fytyre gllabëruese kjo gjylametja dhe kjo dhima!
   Pupuuu a ka më turp kush përfaqëson?!!!
   Nivel Zhhhhhhh
   Të nxorrën dhe siç hyre nga zyra live në tv, të ndaje deputetët gjasme të vije rregull moj që më shumë harxhon kohë për tu rregullu e zor katunarinë që ke me vulë në ballë moj bakllavaxhie,sesa për të thënë ndonjë gjë tamam.
   Çfarë niveli!Alarmueseeewe situata

 7. Sa ordiner!

  Kjo fytyre botoksi dhe keta karagjozet po i japin nga xhepi tyre parate qe i permendin me taven e bakllavase para?

  Kete ben pushteti absolut!

  Te ben te pafytyre e me ze te perdredhur si zeri ketij kones, Erjonit!

 8. Upupu ca turpi tamam katunare
  Nuk kane pike klasi
  Kanë një halet në maje.
  Sh i vjen turp farmacia invalidët prisnin të dera e portës për të marrë kampin deri në orën 14 e20nuk kishin ardhë lekët .
  Shumë të paftyre.

  1. E kane marre gjithe te tepsine tani, turrruni si lubi!
   Kane gjetur kete popull te mbaruar dhe bejne keshtu keta plehra!

 9. Perfaqesues te antivlerave.
  Minatoret kushedi sa here ne proteste dhe askush nuk ka dale nga keta te bakllavase te diskutoj me ta.
  Derra dhe dosa te vetkenaqura.
  Shume e shemtuar kjo sjellje.

 10. Turp! Me tepsi e per tepsi kerkuan votat dhe tepsia do te mbetet simbol i grykesise se pseudoelites qeverisese…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *