• |
ide | kryesore

Vijon ende zjarri në Kombinatin Metalurgjik në Elbasan, flakët u përhapën nga shpërthimi i një bombole gazi

Lajme, Të fundit


Shkak për shpërthmin e zjarrit në Kombinatin Metalurgjik në Elbasan dyshohet të jetë bërë një shkëndijë elektrike e lëshuar nga një bateri dhe më pas zjarri u përhap pas shpërthimit të një bombole gazi.

Zjarri nisi dje rreth orës 11:00, ndërsa tymi vijon të mbulojë zonën. Në ndihmë kanë mbërritur edhe zjarrfikës nga Tirana, Cërriku, Peqini dhe Belshi, të cilët po punojnë prej më shumë se 20 orësh për shuarjen e flakëve.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *