• |
ide | kryesore

Sean “Diddy” Combs shfaqet në publik pas akuzave për ab*zim

Paparazzi, Slider

Sean “Diddy” Combs nuk dukej se ishte shumë i lumtur pavarësisht se zgjidhi padinë për abuzimin e ngritur nga ish e dashura e tij Cassie.


Në fotot e siguruara nga Page Six, reperi “I’ll Be Missing You” u shfaq i stresuar teksa fshehu fytyrën ndërsa ishte ulur jashtë shtëpisë së tij në Miami të shtunën. Themeluesi i Bad Boy Records u pa gjithashtu duke bërë një telefonatë.Fotot shënojnë shikimin e parë të reperit që kur këngëtarja “Me & U” ,Casandra Ventura – ngriti padinë e saj duke pretenduar se ai  kishte abuzuar se*sualish, fizikisht, mendërisht me të.

Në dokumentet e gjykatës të siguruara nga Page Six, Ventura akuzoi Combs se e detyronte atë të kryente marrëdhënie me pagesë me meshkuj ndërsa ai e shikonte.

“Gjatë viteve ajo u përpoq t’i shpëtonte nënshtrimit të tij mbi jetën e saj,” thuhej në padi. “Sa herë që ajo fshihej, rrjeti i gjerë i korporatave dhe subjekteve të lidhura të z. Combs e gjenin atë dhe ata që punonin për kompanitë e z. Combs e lusnin që të kthehej tek ai.”

Padia gjithashtu pretendonte se Combs “ishte i prirur ndaj zemërimit të pakontrollueshëm dhe shpesh e godiste zonjën Ventura”. Reperi mohoi akuzat përmes avokatit të tij, Ben Brafman, i cili pretendoi se artistja kishte kërkuar para përpara padisë.

“Zoti. Combs i mohon me forcë këto akuza fyese dhe skandaloze, “tha Brafman në një deklaratë. “Për 6 muajt e fundit, z. Combs i është nënshtruar kërkesës së vazhdueshme të zonjës Ventura prej 30 milionë dollarësh, nën kërcënimin e shkrimit të një libri të dëmshëm për marrëdhënien e tyre.”

Vetëm 24 orë pas depozitimit të Venturës, padia  u zgjidh. Në deklarata të veçanta, të dyja palët vunë në dukje se ata arritën një marrëveshje “miqësisht”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *