• |
ide | kryesore

Apple lëshon përditësimin e ri

Stil


Apple ka lëshuar iOS 17.2, përditësimin më të madh të iPhone.

Versioni i ri i sistemit operativ përfshin disa veçori që ishin njoftuar për përmirësimin e ri të iOS 17, por nuk ishin të disponueshme kur u lançua për herë të parë në shtator, siç është aplikacioni i ri Journal.

Si zakonisht, përditësimi mund të shkarkohet duke hapur aplikacionin Settings, duke klikuar “Të përgjithshme” dhe duke zgjedhur opsionin e përditësimit të softuerit. IPhone-të gjithashtu do t’i nxisin përdoruesit të instalojnë përditësimin e ri pas njëfarë kohe.

Ndoshta përmirësimi më i dukshëm dhe më i madh është lëshimi i aplikacionit Journal. Kjo synon t’i lejojë njerëzit të shkruajnë momente nga jeta e tyre dhe Apple sugjeron se mund t’i ndihmojë njerëzit të monitorojnë dhe përmirësojnë shëndetin e tyre mendor. Përdoruesit mund të planifikojnë njoftime për t’i kujtuar të shtojnë një hyrje dhe aplikacioni do të mbledhë informacion nga aplikacionet e tjera – si stërvitjet dhe fotot – për të ofruar sugjerime për gjëra për të cilat duhet të shkruajnë.

Përditësimi shton gjithashtu opsionin për ta kthyer Action Button në një mjet përkthimi dhe përmirësime në aplikacionet Messages, Music dhe Weather. Përditësimi përfshin gjithashtu një mori përmirësimesh më të vogla dhe rregullime të gabimeve, siç është prezantimi i një standardi të ri karikimi për disa telefona të vjetër.

Marrë nga: Independent


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *