• |
ide | kryesore

Cardi B shpërthen kundër fansave të Nicki Minaj pak akuzave

Paparazzi, Slider


Cardi B sulmoi fansat e Nicki Minaj  pasi e akuzuan atë për kopjimin e stilit të krijueses së hitit “Super Freaky Girl”, pasi së fundmi ata kishin veshur një pallto të ngjashme.

“Ju moth*rfuck*rs po grindeni për një pallto që e kisha veshur për 45 sekonda … nga shtëpia ime në makinë”, u ankua Cardi në Instagram Story të shtunën pasdite.

Minaj, e lindur me emrin Onika Tanya Maraj, me sa duket e kapi atë që fansat e saj, të quajtur Barbz, kishin thënë në lidhje me krahasimet dhe u përgjigjduke shpërndarë një foto të saj me pallton e bardhë në fjalë në postimin e saj në Instagram. Ajo shkroi poshtë postimit një pjesë nga kënga e saj “Pink Friday 2” “Barbie Dangerous”. “B! Ches Jackin,” shkroi ajo. “I’m still Queenin.”

Cardi dhe Minaj kanë pasur debatee që nga viti 2018 kur Migos e shtoi të parën si bashkëpunëtore në këngën e tyre në Culture II “Motorsport” – pa u konsultuar më parë me Minaj, e cila tashmë ishte pjesë e këngës.

Gjërat u përshkallëzuan kur at0 u përleshën fizikisht në festën e javës së modës Harper’s Bazaar Icons në New York City në shtator të atij viti. Në shtator të vitit 2023, bashkëshorti i Nicki , Kenneth Petty, u vendos në arrest shtëpie për 120 ditë pasi kërcënoi Offset, bashkëshortin e  Cardi./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *