• |
ide | kryesore

Gwen Stefani ribashkohet me No Doubt

Paparazzi, SliderGwen Stefani u ribashkua zyrtarisht me grupin e saj, No Doubt,  gjatë ditës së dytë të Coachella Valley 2024 në Indio, Kaliforni.

Kanë kaluar nëntë vjet!” këngëtarja thirri në skenë, ku iu bashkua basisti Tony Kanal, kitaristi Tom Dumont dhe bateristi Adrian Young për herë të parë në gati një dekadë. “Unë po mendoja se duhet të hiqni pluhurin nga disa nga të vjetrat.”

Grupi i qëndroi besnik kësaj ndjenje gjatë gjithë kohëzgjatjes së setit të tyre 80-minutësh, duke performuar një shfaqje nostalgjike që fansat e quajtën “absolutisht fenomenale”, “aq ikonike” dhe “një nga performancat më të mira të vitit” në mediat sociale.

“Dreqin! #NoDoubt sapo më ktheu prapa”, shkroi një person në Twitter përmes X, me një tjetër duke shtuar, “No Doubt ishte aq i mirë, ata tingëllonin shkëlqyeshëm dhe kimia mes tyre ishte ende aty. Jam shumë i lumtur dhe kam nevojë që ata të bëjnë turne.”

Grupi performoi hite si “Hella Good”, “It’s My Life”, “Underneath It All”, “Sunday Morning” dhe “Don’t Speak”. Në një moment, No Doubt iu bashkua e ftuara surprizë Olivia Rodrigo për një interpretim të “Bathwater”.Grupi e mbylli performancën e tij me “Spiderwebs” (një hit klasik nga albumi i tyre i vitit 1995, “Tragic Kingdom”).

Performanca e Coachella e No Doubt shënoi ribashkimin e tyre të parë në gati një dekadë. Grupi, i cili u formua në Anaheim, Kaliforni, në vitin 1986, u ribashkua në vitin 2012 për publikimin e albumit të tyre të gjashtë, “Push and Shove”, dhe luajti disa shfaqje në 2015 përpara se të fokusohej në projekte solo.

Po çfarë do të ndodhë më pas për No Doubt? Stefani i tha Nylon në fillim të këtij muaji se ndërsa ajo është “e hapur për çdo gjë”, grupi nuk ka plane të caktuara për t’u rikthyer në studio pas Coachella. Ajo gjithashtu pranoi se, përpara koncertit, ata nuk ishin në komunikim të vazhdueshëm.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *