• |
ide | kryesore

Ndryshimi i ri në Whatsapp shkakton zemërim tek përdoruesit

StilNjë ndryshim i vogël në WhatsApp ka shkaktuar zemërim tek përdoruesit e aplikacionit.

Brenda bisedave në aplikacion, përdoruesit mund të shohin informacione për statusin e personit me të cilin po flasin. Do të tregojë kur janë “në linjë” ose nëse “po shkruajnë…”.

Deri vonë, ato mesazhe nuk përfshinin një shkronjë të madhe. Por ditët e fundit, disa përdorues kanë zbuluar se shkronjat e para të atyre mesazheve janë shkëmbyer me shkronja të mëdha.

Ndryshimi duket se ka ndodhur si në Android ashtu edhe në iOS, megjithëse nuk duket se i ka ndodhur të gjithëve që përdorin aplikacionin dhe nuk duket se ende është shpërndarë në versionet e uebit dhe desktopit.  WhatsApp shpesh sjell ndryshime – të mëdha dhe të vogla – për disa javë, dhe kështu treguesi i ri mund të vijë së shpejti te përdoruesit e tjerë.

Shumë u shfaqën të zemëruar nga ndryshimi. Sh Një postim në X/Twitter, i cili që atëherë është rishpërndarë më shumë se 1600 herë, duket se ka kanalizuar zemërimin.

“WhatsApp duke ndryshuar statusin online  në Online…….pse më mërzit kështu”, shkruhej. WhatsApp nuk iu përgjigj menjëherë pyetjeve në lidhje me ndryshimin.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *