• |
ide | kryesore

Berisha: E vërteta e dënimit të Fatos Nanos

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas paraleleve që kryeministri Edi Rama hoqi mes dënimit të Fatos Nanos dhe rastit “Tahiri” ka reaguar ish-kryeministri Sali Berisha. Në një intervistë për emisionin “Studio e hapur” në News24, Berisha tha se arrestimi i ish-liderit të socialisteve nuk u bë nga ai, por nga një ministër i kohës.
“Do që t’i them me emra. Atë dosje e bëri ish-ministri Shane Kordeci. Pse u bë kjo? Në atë kohë Ramiz Alia krijoi një rivalitet absurd. Ministria e Jashtme e ndoqi problemin dhe e konstatoi këtë problem. PD nuk ka asnjë rol shtesë në atë dosje. Italianet? Jo s’mund të them. Dosjen e përgatiti Shane Korbeci” – tha Berisha. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu