• |
ide | kryesore

Dosja e ‘Xibrakës’/ Me 15 nëntor vendoset fati i të pandehurve, nipi i Enver Hoxhës kërkon pafajësi

Lajme, Të fundit

Me datë 15 nëntor pritet të vuloset fati i të pandehurve të dosjes “Xibraka”, mes të cilëve është edhe Ermal Hoxhës, nipi i ish-diktatorit Hoxha.

Në seancën e ditës së sotme në Gjykatën e Apelit për Krimet e Rënda, avokatët kërkuan ndryshim të vendimit të Shkallës së Parë dhe pranimin e gjykimit të shkurtuar.

Prokurori është dakord me aplikimin e gjykimit të shkurtuar, por kërkon lënien në fuqi të fajësisë. Ndërkohë që avokati i Ermal Hoxhes ka kërkuar pafajësi për klientin e tij.

Ai argumentoi se Ermali kishte lidhje shoqerore me Genc Xhixhën dhe se ai miqesisht i ka kërkuar të shoqerojë kolumbianet deri te fabrika, ku u gjet edhe droga.

Por sipas tij, klienti i tij, Hoxha nuk ka pasur asnjë informacion se cfarë bëhej në atë fabrikë.

Sipas tij, ai nuk ka asnjë lidhje me grupin për të cilin akuzohet. Madje sipas avokatit, cështja e Ermal Hoxhës në Gjermani është pushuar.

1 Comment

  1. shko bashkouhu me shoket ruqi,xhafa,rama,beqja,ditmut bushati,ilir gjoni,gjinushi dhe fillo per se pesti nje miljon qelbesirat ne goj me i dhi(dhjer)KETA MUT HAN E NEGJMIJEN MBAJN,KANABISTAN ;AVGANISTAN,TRITOLISTAN E BEJN.JU PERDHUNOJN GRA E FEMIJ SI ROSHI E XHELILI E JUUU E JUUUU DERRAT E ENVERIT PARTI EDVIN O SA MIR PO NA DHIN.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu