• |
ide | kryesore

Erdogan vizitë në Athinë, arrestohen 9 personat që po përgatisnin sulmin terrorist

Planet

9 persona me origjinë turke u arrestuan në Athinë pasi po planifikonin një sulm terrorist ditën kur Presidenti turk, Erdogan do të vizitonte Greqinë.

Të ndaluarit janë 8 meshkuj dhe një femër që kanë lidhje me partinë kurde DHKP-C.

Data e saktë e vizitës së Erdoganit në Athinë nuk është zyrtarizuar ende, por kryeministri turk tha se “Presidenti do ta vizitojë Greqinë si një president i Republikës së Turqisë për herë të parë pas 65 vitesh” dhe se ajo do të shërbejë për të shkrirë akujt mes dy vendeve. Kjo vizitë është cilësuar si historike në këtë pikë, kur tensionet mes vendeve janë të ndera.

1 Comment

  1. aleanca e qelbesirave te rames ruso,turko greke.keta mut e bejn siq e kan ber ter kohen.jepju nje te thithur kokain dhe te shesin gruan,e shtetin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu