• |
ide | kryesore

Kërkuan dorëheqjen e ministres së Drejtësisë, shoqërohen në polici studentët

Lajme, Të fundit

Studentët që kërkuan dorëheqjen e Etilda Gjonajt para Ministrisë së Drejtësisë pas vendimit për ekstradimin e Nezar Seitit në Itali, u përballën me masa nga policia.

Mësohet se pas protestës, policët e komisariatit numër 3 në kryeqytet kanë shoqëruar 3 studentë që kërkuan dorëheqjen e Gjonajt.

 

 

Pas këtij veprimi në Komisariat kanë mbërritur edhe deputetët e LSI-së Endrit Braimllari, Kejdi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçi. Nuk dihet nëse do të ketë procedim penal për studentët apo ndonjë masë më të lehtë.

11 Comments

  1. Po pse student te fakultetit jane kta? Kta jane anetar te LRI se student ne fakultet jam edhe une po nuk i kam pare ndonjeher kto fytyra

  2. Mercenaret e mami Mones per 2 sufllaqe pa qep nuk pyesin as per shi as per bore. Ah moj LSI ca i bere ktij populli ja more hpirtin dhe parat

  3. Po keta deputetet e lsi clidhje kane aty apo hajde te mbrojm njerzit qe nxorem ne protest, keta duan te bejne protagonistin me cdo gje.

  4. Atje ku drejtesia ehte e dirigjushme , mos i thoni drejtesi, por pa drejtesi, atje ky nuk ka autonomi ligjoree profesionaleka vetem servilizem,atje kuka mashtrim , ka mjrimKete ma se miri e ka realizuar ky palaco kryeministerme bandat e legjionet komuniste ne shqiperi. Poeti ALI ASLLANI kathene; ; vendi i maskarenjeve, qeveri maskarenjesh. Hallall e ka se keshtu ka vajtur rrjedha e shqiptareve.Se sa te shiteni e te bliheni, tu serviloseni vuajtjet nga keta do i keni.. Mbajenihijenen, thurini lavde se ju ka ndritur. GJitmone te percare jenie do jeni se ashtu u eshte futur helmi, me ushqimin, ajrin, familjet. fisin, ne kafe, pazar. mitingje.. POLITIKA e ka fshire kete popull. por sidomos kjo e RAMAJVE, BUSHATEVE, E….HAJDUTEVE, E MASKARENJEVE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu