• |
ide | kryesore

Përplasja me Lapsi.al/ Veliaj kapet në gënjeshtër flagrante në Opinion

Arkiva, Kryesore, Lajme

Erion Veliaj ka gënjyer mbrëmë në “Opinion” në mënyrë meskine dhe të paskrupullt. Ai u pyet nga kryeredaktori i lajmeve TV Klan, Fatos Hakorja, se si qe e mundur që ka zbardhur një leje ndërtimi në mes të Tiranës, pas restorant Piaza, kur një nga pronarët e tokës nuk ka dhënë konsensusin për një gjë të tillë? Pra një skandal flagrant që nuk kishte guxuar ta bënte më parë as Edi Rama dhe as Lulzim Basha si paraardhës të tij në bashki.

Lapsi.al e botoi pak ditë më parë këtë skandal duke denoncuar këtë akt të pastër shpërdorimi detyre.

Por Erion Veliaj dje është mbrojtur në mënyrë të turpshme, duke mos u marrë me faktin por duke thënë se miqtë e tij tek stilolapsi e kanë botuar këtë lajm nga naiviteti, vreri, apo inati. Ai ka thënë pastaj se pronari i dëmtuar i tokës, i ka dhënë vetëm gjysmën e dosjes medias tonë, pra duke nxjerrë në fund të saj një përfundim të pasaktë.

Pallati pas restorant Piaca ku po ndertohet ne keto momente

Këto pehlivanllëqe prej aktori amator cirku që “e sulmojnë vetëm ngaqë punon shumë” (në fakt e mbrojnë shumë pronarët e mediave se i mban me leje të gjithë), nuk bindin akënd.

Lapsi.al e siguron Veliajn se e disponon dosjen e plotë që kur e dha lejen e parë Edi Rama në 4 shkurt 2003. Ne kemi mbi tryezë të gjitha vendimet e gjykatave si dhe refuzimet që bashkia e Bashës dhe e Ramës kanë bërë për ta lejuar fillimin e ndërtimit.

Vërtet administra e bashkisë aktuale është detyruar ta ripërtërijë lejen për 4 vjet me vendim gjykate, por atë s’e pengonte askush ta mbante pezull zbardhjen e saj, ashtu sikurse bënë paraardhësit, derisa të zgjidhej çështja e pronësisë.

Vetëm një interes çmendurisht i madh mund ta detyronte Erion Veliajn të lejojë fillimin e ndërtimit pa konsensusin e pronarëve.

Kjo dhe vetëm kjo është e vërteta.

Për t’u bindur edhe ata që kanë dyshime, Lapsi.al po boton edhe videon e plotë se si u mbrojt kryebashkiaku, edhe shkrimin investigativ që ne botuam pak ditë më parë (shiko poshtë).

Gazetarët tanë janë të gatshëm edhe të debatojnë me kryebashkiakun në çdo studio, bashkë me palët e interesuara, nëse ai pretendon se kjo është një punë zilie apo vreri dhe jo një aferë kokë e këmbë korruptive.

©Lapsi.al

27 Comments

 1. Po pse duhet debat ?? Palet e interesuara me ndihmen e lapsit te bej nje kallzim ne prokurori . Keshtu me nje gur vret disa zogj. Merret vesh serioziteti i te “perkohshmes”, penalizohen abuzusit ose del nje fllucke .

 2. Ore, taka-maka,
  akoma nuk e ke kuptuar qe kjo gazete ka fytyren e Shkullakut llangosur me ate te Saliut qe vetem shpifin duke filluar qe nga titujt e lajmeve deri tek shpellaret dixhital.
  Ky portal eshte aq pergjegjshem sac eshte edhe nje arixheshke kur hedh fall.

  1. i pa emer po ti qfare fytyr palla te metes si rama aoi ti ke fytyr ngjale te metes.ku keni fytyr ju te qelbesiristanit,a nuk ju tha bastard e kokpalare meta dhe ju i thithet ngjal.po ka me fytr qenef se ju kur i thoni jastekut te griseldes femij nent muajsh,alarmuat dhe be laviren fajon.fytyr krymba qenefi jeni .

   1. O ari! Eshte turp te merresh me ty! Por disa fjale duhet te t’i themi! Shqiptari nuk e ka zakon te sillet si kurve!

 3. Po jo o I paemer .

  Lapsi/bushaterit/shkullakuret luftojne per vatan e memedhe , ti hapin syte njerezise. Jane iluminati i koherave tona.
  Por ne kallam-kusuri e kemi te veshtire per ti kuptuar dhe ja fusim si kau peles , : pse do rreklame kur mund te besh kallzim ??!!

 4. Koha e maskarenjeve, hajduteve e mashtrueseve., qe nga KM qe eshte prototipi perfaqesues i qelbesirave e deri tek ata deputete servia e guake, qe rrine ne parlament simumje te shtrydhur e duke u dridhur sa here i shikon tutori ityre,.Qe te kesh besim e tejshmerine besimin ndaj ketij kryetari bashkie, qe eka treguar e faktuar bemate vjedhjet , dhe makinacionet e tija politike, eshte faqia e zeze pernne qe kemi drejtues shteti e k’ bashkiekrye bandite. Keta nuk kane ardhur rastesisht, por ne menyre te veprimit te avashteme disinformime, mashtrime, e bashkeounim me gangestere e bandite, shti kesaj dhe blerjet e vjedhjet e votave. Keta bandite jane mjeshtra te shfrytezimit te halleve te ketij populli, qe me se shumti edhe e ka treguar vehten mos mirenjohes dhe interesaxhi per momentin, ISHALLA I VIJNE MENTE.

 5. Me vjen keq por lapsi bie brenda me kembet e veta.. Veliaj e tha troc se keta te lapsit kane marre dosjen jo te plote.

  O bushat… Kur lexon titullin tend duket sikur Veliaj po genjen me te madhe…. por kur pashe videon qe keni postuar po ju vete…. kuptohet qarte se genjeshtari jeni ju..

  Pse nuk e thate qe ka nje vendim gjykate per kete ceshtje..
  Pra genjeshtari jeni ju .

 6. Po gjate fushatea, ju AI dhe AJO, genjeshter eshte?Shikoni more ujkun e mos na tregoni gjurmet. Thuani hapur AESHTE MASHTRUES EPAAAAAK HAJDUT VELIJA?

  1. O i paemer.. nuk po mbroj Veliajn.. Ai mund ti kete bere hasha premtimet qe ka bere ne fushate… por ne rastin ne fjale… duket qarte qe genjeshtari eshte Bushati.

   Hapi syte.. mos u bej i verber .. shikoji ne youtube videot e ketij takimi dhe do kuptosh qe te gjitha komentet, analizat e bushatit jane genjeshtra dhe shpifje.

   Ne djall vafte Veliaj dhe Rama por kur mua si lexues mundohen te me genjejne ne kete fare menyre me nje titull skandaloz qe e pergenjeshtron vete video brenda tij , ndihem i fyer.
   Mjeran.

   1. Po edhe ti ‘ Ai dhe ajo’ … po kalon ne ekstram kur thua qe po genjen Bushati. Ceshtja eshte shume e thjeshte , ai personi qe eshte ankuar tek lapsi nuk ja ka dhene te tere dokumentat Bushatit dhe Bushati beri artikullin me ato qe kishte ne dore. ( panvarsisht se nuk i kishte te tera dokumentat) . Qellimi i Bushatit nuk ishte te genjente.
    Edhe ti po te jesh kur te vijne disa kokumente interesante fillon dhe ben artikull per ato qe ke ne dore pa ditur qe nuk i ke te gjitha dokumentat. Pra kur ti shkon dhe e quan Bushantin genjeshtar ben te njejtin gabim te Bushatit kur i thote Veliajt genjeshtar.
    Pra ne kete muhabet dhe ti po del Mjeran.

    1. Thellohu pak. Duhet te kesh parasysh qe nje gazetar i mre dmth gazetar investigativ nuk publikon shkrimin vetem me provat e njerit krah, ai investigon gjen prova te tjetera. me pak fjale ne kete rast bushatit nuk i nterosin fare kjo, atij i intereson te shaj Velian dhe kaq.

     1. je e vjeter ti Esi me Veliajn…jeni ata b…rat qe shajne ne te majte e ne te djathte,..Nje pyetje kam..pasi keni pare shqyerjen e tiranes, te shetitoreve, llangosjen e rrugeve, trumat e policeve bashkiake e oinjorante neper rruge…nuk pyesni veten ke po lepijme apo zaten lepires jeni dhe per nje vend bashkie te paguar per ju ndrushon vetem b…tha pak rendesi eshte se kujt ja lepini…rrace e keqe..

 7. Lapsi i ka djegur fort Erit. Sepse Lapsi , ne kete shitje te shemtuar te gjithe medias dhe perballe obsesionit pervers te Lalit per propaganden , eshte i vetmi ze kritik. Lali nuk e pertyp dot kete. Po ne vend te analizave te pergj do sugjeroja investigimin in depth. ju lutem mesoni- sa njerez punojne ne zyren e shtypit e te propagandes ne bashki. Cfare pagesash marrin dhe nga cfare buxheti dalin ato pagesa. Investigoni e regjistroni me pamje drekat e darkat e erionit me pronare mediash. Kerkoni ne bashki si justifikohen 80mije eurot dhene Gjebrese. Nxirrni listen e te afermve te mediatikeve qe punojne ne bashki. Etj etj

 8. Sa me vjen per te qeshur me keto komentuesit e TEMA-s. Sa qejf kane te komentojne ketu mor burre!!!! Perdorin emra te sajuar aty per aty dhe qe nuk perseriten më, si Makataka, Ai dhe ajo, autentiku, akili, etj. Gjynaf, se duhet te jene merzitur te Merua…

 9. Propagandistet e Bashkise e bene mire punen me shumicen e komenteve te mesiperme. Jane aq te paafte saqe dallohen menjehere, sado mundohen.

 10. Super-Lajm do jete ne se ndonjehere do kapet Erion Velia duke thene ndonje te vertete, po sa per rrena, ato ky pederas i ka nga mengjezi kur zgjohet der kur shkon per gjume ne darke.
  1 – “Kane rrembyer foshnjen e Griseldes se Artur Roshit” (kur Griselda nuk qe fare shtatzene)
  2 – “Kam bere dy dasmat me nga 600 te ftuar me…pensionin e mamit”!
  3 – “Kam shitur fiq”
  …jane keto vetem 3 nga rrenat e perditshme te Velise. Ky pede nuk e kupton dot jeten pa genjyer. Por hakun per keto rrena ja merr me se miri ajo Ajola…

 11. KULLAT PREJ BETONI TE ERIONIT SI BUNKERET PREJ BETONI TE ENVERIT

  Erion Veliaj po te kishte me shume intelekt do te mbaronte shkollen ne SHBA dhe do te gjente nje pune te respektuar, por ky rufjan nuk mund te cante ne kete vend te mundesive te pakufizuara sic kane bere shume studenta shqyptare te tjere qe punojne me paga me 6 shifra e larte, sepse ishte debil dhe dallkauk dhe prandaj u vu ne sherbim te mafies politike qe la pas Enverit qe shperbleu servilizmin e tij duke e hypur ne Krye te Bashkise se Tiranes dhe shume shpejt Veliaj nga nje student modest dhe i turpshem i transformua ne nje politikan genjeshtar si garib arrogant dhe fodull qe nuk njeh kufi me fyerjet dhe ofezat e tij ashtu sic eshte edhe BOSI i tij pa shkolle Edi Rama qe e hodhi me parashyte ne kete post vetem per te vjedhur fonde publike si i papare.

  KUSH DO T’I THOTE ERION VELIAJT NE SY QE JE HAJDUT DHE GENJESHTAR?

  Per genjeshtrat per Teatrin Fashist te Duces apo me mashtrimet ordinere per Piramiden Famkeqe te Enverit ne mes te Tiranes, apo me fintet enveriste duke e perdredhur BYTHEN si kurvat ne Bordello kur gelltiti ate qe kishte deklaruar vete ne fushate elektorale qe nuk do te lejonte ndertime ne qender te cilat e kane bere Tiranen si nje lagje te shemtuar te Kandaharit pa patur asnje lufte talebanesh. Po te mos kete Veliaj dhe BOSI i tij karagjoz Edi Rama debila fanatike si puna jote nuk do te guxonte te prishte identitetin historik te Tiranes, shiko cfare shemtire beri ne qender me pllakat idiote te sheshit Skenderbej, shiko cfare barbarie bene keta vampire lekaxhinj me stadiumin kombetar, por shko o tutkun tek shkolla Partizani qe te bindesh me syte e tu te fanatikut se cfare masakre urbanistike ka lejuar Bashkia e Tiranes si ne asnje vend tjeter te Botes

  PO SI NUK KA KUSH T’I NDALOJE KETO KULCEDRA BARBARE?

  Njesoj sic nuk patu nje njeri te ndershem t’i thonte Enverit per bunkeret dhe tufezimin idiot stalinist:

  PO CFARE PO BEN O DALLKAUK PA SHKOLLE?

  Ne gjurmet e Enverit Veliaj si besnik i Edi Rames po kerkon te sjelle fshatin ne Kryeqytet dhe per kete qellim po leshon pa frena ndertimet ne mes te Tiranes, si nuk po del kush qe t’i ndaloje duke i pyetur:

  CFARE PO BENI O DEBILA DHE DALLKAUKE, HAJDUTE LAKMITARE ENVERISTA PA INTELEKT DHE PA SHKOLLE?

  prandaj edhe ne intelektualet qe u vrane dhe u masakruan nga Enveri dhe xhelatet e tij u themi pinjolleve te Partise se Punes ku ben pjese edhe rufjani harbut dhe arrogant Erjon Veliaj:

  KULLAT E ERIONIT JANE SI BUNKERET E ENVERIT.

 12. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo sa me shume tendera aq me shume lek , scdo peme e mbjelle perkthyer me lek ne xhep ,

 13. Te dashur injorante te lapsi.al! A e dini ju kush eshte Andi? Sipas Sales eshte femija e bllokut qe u rrezuam eterit! Pra bazuar ne kete komentuesit militante te pa shkolle berishiane bejne komente idiotesh! Sepse nuk e kuptoj -si mund te komentosh duke qene analfabet! Shkruani me krahinizmat tuaja por jo me gabime ortografike”sic i ben Mul Noka duke folur”! Keshtu ne vend qe te luftoni Ramen apo Veliajn i ndihmoni ata me injorancen tuaj! Ka midis jush edhe bedele ,kamikaze apo jenicere, saliniane! Andi nuk ka problemin te na tregoje “krimet” vrasjet e tyre! Eshe personale se nipi i Hysniut ngeli “i vockel” d.m.th. i parritur! Te njejten semundje ka Tosi,Zheji dhe te tjere! Vihet re nje lufte e nisur dhe e vazhduar nga “na myti llymi” kunder inteligjences shqiptare!

 14. Kam vënë re se më injorantët nga komentuesit, më shpirtligjtë e më budallejtë, janë ata komentues që duke vënë si pseudonim emrat e atyre që marin përsipër sipas porosisë së padronëve të tyre, hiqen se këtë e bëjnë nga që janë “demokratë” e antienveristë. Në fakt vetëm me një frazë të vetme , dallohen kjartë se janë enveristë fanatikë e këlysh qeni të Edi Ramës.
  Ky zotëria këtu që shkruan me pseudonimet tendencioze idiote, Andi, Shkullaku e Tosi, kujton se po bën të zgjuarin duke përsërit si papagall mashtrimet diletanteske të Erion Veliajt.
  Këtij ndyrësire enveriste, na i bëkërkan përshtypje “gabimet ortografike në të folur të Mul Nokës” e nuk kujtohet të na thotë kurgjë për veprimet kriminale si bashkëpuntor i mafies së drogës të ministrit të mbrendshëm Sajmir Tahiri të Edi Ramës
  Të gjithë ata që mendojnë ndyshe nga ky fundërina injorante enveriste, ky i quan “militantë të pa shkollë berishistë” ???????
  Unë nuk di që Berisha të ketë shpikur ndonjë ideollogji të re politike , që të nderohet me fjalët “berishizëm” ndonëse veçon tërësisht nga niveli akademik i formimit intelektual e ështe me tituj të lartë shkencore, ndryshe nga kopeja e të pashkollëve si Rama, Veliaj, Tahiri, Balla, Frroku, Ruçi, Xhafa e deri tek Tërmeti i Tepelenës.
  Nëse ky ndyrësirë ka urrejtje për gjith ata shqiptarë që ju gëzuan përmbysjes se diktaturës enveriste e i quan ata si “berishistë”, medemek për ti zhvlerësuar, ju ka bërë Berishës e gjithë shqiptarëve antienveriste e antiedviniste, vlerësimin më të madh.

  1. O “i paemer” apo Uliksi dhe Odiseja! Kur i pyeti Cikllopi ju tha qe emri im eshte “nessuno” si i Paemer! Kurre s’kam qene enverist por kam qene berishist shembullor! Berishizmi lindi me PD me UDB,me Gazideden, me kosovaret e FARK, me furnizimin e Milloshevicit me nafte, me sabotimin e Kosoves, me juristet e plepave,me firmat piramidale,me Gerdecin, 21 Janarin,me vrasjen e Azemit dhe grushtin e shtetit me Shkelzenin dhe Argiten me kapjen e drejtesise prej fyti! Por berishizmi u krijua edhe nga ne njerez te perndjekur politikisht qe saliu na tradhetoi me spiunet e sigurimit qe edhe sot ju tund dosjet! Berishizmi eshte vjedhja e pashembull qe ju be shoqerise shqiptare nga ai vete. Shkaterimi me 96-97 me cekun e bardhe. Lista o “nessuno” eshte shume e gjate! Por edhe une me familjen time e braktisem SHqiperine nga hakmaria berishiste! Neqoftese keto s’te mjaftojne shko ne Bathore atje ku krijoi geton me te madhe ne Shqiperi! SHiko Artan presidentin qe akoma mbron ate, shiko Nishanin qe u be president berishian,Mulin e UDB! Neqoftese keto jane pak shiko si eshte katandisur ne moshen 72 vjecare doktori i zemres Sali! Neqoftese nuk te mjafrojne keto por ka dhe shume krime te tjera vazhdo te mbrosh berishizmin! Kjo situate e drejtesise shqiptare a nuk quhet berishizem?! Por shyqyr qe te kemi ty Andin,Tosin dhe Shkullakun ,Zhejin, frok cupin,Prec spiunin qe na ndriconi mendjet me udheheqesin historik krimenel Sali! Gjithsesi me respekt per ju!

 15. O “i paemer” apo Uliksi dhe Odiseja! Kur i pyeti Cikllopi ju tha qe emri im eshte “nessuno” si i Paemer! Kurre s’kam qene enverist por kam qene berishist shembullor! Berishizmi lindi me PD me UDB,me Gazideden, me kosovaret e FARK, me furnizimin e Milloshevicit me nafte, me sabotimin e Kosoves, me juristet e plepave,me firmat piramidale,me Gerdecin, 21 Janarin,me vrasjen e Azemit dhe grushtin e shtetit me Shkelzenin dhe Argiten me kapjen e drejtesise prej fyti! Por berishizmi u krijua edhe nga ne njerez te perndjekur politikisht qe saliu na tradhetoi me spiunet e sigurimit qe edhe sot ju tund dosjet! Berishizmi eshte vjedhja e pashembull qe ju be shoqerise shqiptare nga ai vete. Shkaterimi me 96-97 me cekun e bardhe. Lista o “nessuno” eshte shume e gjate! Por edhe une me familjen time e braktisem SHqiperine nga hakmaria berishiste! Neqoftese keto s’te mjaftojne shko ne Bathore atje ku krijoi geton me te madhe ne Shqiperi! SHiko Artan presidentin qe akoma mbron ate, shiko Nishanin qe u be president berishian,Mulin e UDB! Neqoftese keto jane pak shiko si eshte katandisur ne moshen 72 vjecare doktori i zemres Sali! Neqoftese nuk te mjafrojne keto por ka dhe shume krime te tjera vazhdo te mbrosh berishizmin! Kjo situate e drejtesise shqiptare a nuk quhet berishizem?! Por shyqyr qe te kemi ty Andin,Tosin dhe Shkullakun ,Zhejin, frok cupin,Prec spiunin qe na ndriconi mendjet me udheheqesin historik krimenel Sali! Gjithsesi me respekt per ju!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu