• |
ide | kryesore

Basha përgënjeshtron socialistët: Jam në Berlin për hapjen e negociatave!

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha rrëzoi aludimet publike të socialistëve se në vizitën e tij në Berlin ai mund të fliste kundër hapjes së negociatave. Sapo ka mbaruar një takim me ekspertë të CDU-CSU në Berlin ai shpërndau një mesazh nga profili në Facebook, për të thënë edhe njëherë që kërkoi hapjen e negociatave në Berlin.

“Kemi kërkuar mbështetjen, për shqiptarët në një ëndërr për anëtarësimin e vendit dhe si një përpjekje të shtuar për të plotësuar kriteret e paplotësuara kundër krimit të organizuar, respektimin e të drejtave të njeriut të nëpërkemburam sic e tregoi rasti i fundit i Kukesit…
Të gjitha këto janë arsye të mëdha për të dyshuar ndaj këtu në emër të PD i kemi garantuar ta shohin si një proces që mundëson vazhdimin e betejës për të cmontuar kapjen e shtetit nga krimi i organizuar, për të cmontuar narkoshtetin si një problem në Shqipëri, për të vendosur politikanët e korruptuar para drejtësisë, për të kthyer konkurencën, përmes hapjes së negociatave kemi kërkuar të fuqizojmë betejën tonë si opozitë. Diskutimi i parë sot në Bundestag ka shkuar shumë mirë”, tha Basha.

Publiée par Lulzim Basha sur lundi 16 avril 2018

12 Comments

 1. Hajde idiot hajde, pse ti i hap negociatat? Ti idiot hap negociatat njehere me Patozin, Bregun etj e pastaj mendo per Shqiperin o tutkun.

  1. Mund te na thuash kush te priti or legen qe nga Tegel deri ne Bundestag ,me ke u takove or hijen e Alpinit ,do fillosh nga rrenat tani takimet me personalitete te larta etj. Lul bucja merr nje Taxi shko ne Kreuzberg futi kebab me koqevaret qyl dhe kthehu bej politiken e madhe me Alpinin

   1. Ca na permend keto emra vendesh ne Gjermani?me demek jetoke ne Gjermani e>?O plehre po ti edhe ne Hene te jetosh prape plehre mbetesh. Duket qe ske as pune ne Gjermani dhe rri e komenton ketu, Te mban Gjermania me ca ushqime qe u jep fukarenjve dhe vjn ketu na shet mend se jetoke ne Gjermani, Ik dhe njehere po te them pleher ,komunist

   2. Ca na permend keto emra vendesh ne Gjermani?me demek jetoke ne Gjermani e>?O plehre po ti edhe ne Hene te jetosh prape plehre mbetesh. Duket qe ske as pune ne Gjermani dhe rri e komenton ketu, Te mban Gjermania me ca ushqime qe u jep fukarenjve dhe vjn ketu na shet mend se jetoke ne Gjermani, Ik dhe njehere po te them pleher , komunist

 2. Po ku ka vend këtu për “idiotësi” more i mashtruari nga endri fuga ?
  Më thuaj se ku ke parë e ku ke dëgjuar qoftë edhe një fjalë të vetme të opozitës demokratike, që të jetë shprehur kundër integrimit europian.
  Opozitës i intereson dhjetë herë më tepër integrimi europian sesa Edi Ramës megjithë këlyshët e tjerë të Bllokut.
  Nëse nisen negociatat për pranimin e Shqipërisë në BE, nuk do të jetë më një socialiste si Mogherini që të mbulojë bashkë me ca ambasadorë soroiste, krimin e përfshirjes së kësaj qeverie në trafikun kriminal të drogës për në Europë, por do të krijohen grupe të përbashkëta specialistësh që do të analizojnë gjithë politikën qeverisëse të Ramës e marëdhëniet e tij me publikun.
  Mos të harojmë se vitin e ardhshëm, ndonëse edhe sot shumicën në parlamentin europian e kanë partitë e djathta, shumica e djathë do të rritet akoma më shumë.
  Jam i sigurtë që me stabilizimin e situatës politike në SHBA, ambasadori Lu do të ketë probleme me drejtësinë se në vënd të përfaqesojë shtetin e presidentin e këtij shteti, ka përfaqesuar Sorosin.
  Po e njejta histori do të ndodhë edhe me Vllahutinin.
  Për të dy janë bërë kërkesa që të hapen hetime mga drejtësia për korrupsion.
  E dëgjova ambasadorin Lu të thoshte se me kërkesën e tij, meqë i paskan pëlqyer shumë gjellët shqiptare, DASH apo më saktë ish sekretari i shtetit Tillerson, ja paska zgjatur edhe disa muaj mandatin e ambasadorit.
  Kij durim ore endri, se edhe disa muaj pasi Shqipëria të fillojë negociatat e pranimit në BE, e në SHBA presidenti Trump të ketë reformuar politikën, dipllomacinë e drejtësinë e establishmentit të vjetër, do ti vijë rradha edhe Edi Ramës që kujton se do ta mbrojë Sorosi.

 3. Shani o klysht e kuq ,jeni ajo lloi rrace qe dilni neper ekrane duke .bertit Ama pa buke pa uje pa drita pa pune na lini ne bythe na qini vetem partine mos na e ngin i

 4. U dashka tia thote ENDRIT e QENIT, se me ke eshte takuarBASHA ne BERLIN. Ketu diskutohet se propaganda e felliqesirave propogandon se BASHA ka shuar ne BERLIN per te kundershtuar hapien e negociatave, dhe a shikoni maskarallekun qe ua plasi more rilindas kerma te qelbesirit. Mbylleni gojen e propaganden perpara realitetit, boll m e mashtrime e genjeshtra shpifjesh te modelit tuaj te memes parti, ecni me kohen dhe ndroni fytyrat trashegimtare ose origjinal te diktatures. Si nuk ju vret realiteti, e verteta , por mbetet gjithmone hipokrite ete pa kthyshem.Qofshi ju qe jeni.

 5. Lidheni se ka shkar fare. Kaq pa turp. Te genjej tjetri kaq idiotesisht. Me vjen keq per disa komentues qe e besojn akoma. Po nje dit do ta kuptojn se me bashen eshte koh e cuar dem. Nuk frymezon nuk eshte nga ai brum qe te ngjall shpres. Te pakten keshtu me duket mua.

 6. Me forta do jet kur te kthehet. Dhe te deklaroi, qe negociatat u hapen per meriten e tij. Mendoj te dalim te aeroporti e ta presim si hero.

 7. Kerkoni qe tju genjeje, mashtroi, tju trembe, e tju beje cirk sic ben ky skicofreni KM, ndryshojne botekuptimet, aq sa ndryshojne edhe opinionet tuaja PROFESOR, e me shume ky kungulli me psiko simbolin komunist.

 8. Per meriten e kanabizimit, e hajdutellekut, koncesioneve, vjedhjes pasurive kombetare, te pa punesise,, pa jnvestime, e pa jetese ,,, europa dona pranoi per hapijen e negociatave, por keni moral ju qeveritare me keto arritje regresi, te thoni qe po na futni ne europe? Jo, ore jo, por eshte europa qe po leviz nga politikat e saj vetem e vetem per tu ardhur e per tua nxjerre te pa larat e pushtetit te qelbesirave. Ne kete mes asq keni mete voglen merite.

 9. Per meriten e kanabizimit, e hajdutellekut, koncesioneve, vjedhjes pasurive kombetare, te pa punesise,, pa jnvestime, e pa jetese ,,, europa dona pranoi per hapijen e negociatave, por keni moral ju qeveritare me keto arritje regresi, te thoni qe po na futni ne europe? Jo, ore jo, por eshte europa qe po leviz nga politikat e saj vetem e vetem per tu ardhur e per tua nxjerre te pa larat e pushtetit te qelbesirave. Ne kete mes asq keni mete voglen merite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu