• |
ide | kryesore

Flet dëshmitari i audio-përgjimit: Agron Xhafaj komandon gjithë Vlorën

Lajme, Të fundit

Albert Veliu, dëshmitari në audio-përgjimin e publikuar nga PD të Agron Xhafajt, deklaroi në një intervistë që po publikohet në selinë blu, se vëllai i ministrit të Brendshëm komandon gjithë qytetin e Vlorës.

Pasi deklaroi se ka bashkëpunuar me Agron Xhafaj në Itali për të trafikuar dhe shitur drogë, Albert Veliu u shpreh se në Vlorë Xhafaj ka shumë biznese, sikurse drejton edhe trafikun e drogës.

“Ai është biznesmen dhe komandon dhe vlorën. Me biznese me dyqane…

Po atë punë ka bërë tërë kohën. Jo vetëm me mua për tërë kohën me shumë veta.” – u shpreh dëshmitari Albert Veliu.

©LAPSI.AL 

8 Comments

  1. Ha ha ha deshmitari X, nje “hallexhi qe u pagua nga PD te aktroje nje skenar qe sherben si prove per luften politike te kesaj opozite mafioze dhe te mjere.Nga deklerata e tij parakameres se PD-se edhe shikuesi me naiv e kupton dy gjera:1.Se audioinqizimi i PD-se eshte me skenar te pergaditur dhe nuk ka lidhje me te verteten dhe 2.Basha me tre zagaret e tij kur e pane se genjeshtra dhe intriga po zbardhet dhe skenari nuk doli sipas planit te tyre e bene kete inqizimin me ze e figure si tani jo si prove per te rrexuar Fatmir Xhafajn por si prove te per te shpetuar ata vete nga drejtesia.Kjo ishte edhe arsyea pse deputete e PD-se aq lehte iken ga Parlamenti.Kjo ishte arsyea se brengosja me e madhe e Bashes ishte se po i malltretohej eterrorizohet nga gjithe policia e Shqiperise deshmitari X.Ai nuk e ka pritur se do zbulohej kaq shpejte aktori i paguar i tij.Shihej nga preformaca e Bashes se ai ishte sot ne panik.Paramendonje Bashen me argatet e tij kur ne opozite pergadisin skenar e veprime te tilla mafioze po te ishin ne pushtet qfare do benin.Prokuroria shqiptare tani duhet ti thrrase sa me pare Bashen,Salianjin,Alibejajn dhe Bardhin qe te procedohen sepese jane kapur ne flagrance ne kurthin e vete.Mos ti lejoje asnje qast te fshihen pas imunitetit as te kalojne me raporte mjeksore.Keta deshmuan me kete interviste me deshmitarin X se po veprojne si struktura ilegale e kriminale per te destabilizuar vendin.

    1. Kte me para e takoje tek llotot ne vlore qe lozte gara me qen dhe per 500 lek te vjetra shiste femijen e tij alkolisti. Ik se e njohim mire kete. E njeh gjithe vlora

  2. ore ju tipa si nonoshi apo Koli, se me pensionistin e pjerdhur nuk merrem, po mbani te njetin emer se shkruani te njeten gje me emra te ndryshem. dukeni qe punoni ne ndonje zyre. po ik se late nam. Ai mund te jete mashtrues ose plehre por ne ke rast risku eshte shume i madh dhe me zarar, prandaj nuk besoj se ka sajese. Nuk eshte deshmi por audioregjistrim keshtu qe zor se pergenjeshtrohet

  3. Kur dalin ne –pension–njerzit pjerdhin nga trute–,i ze -skleroza-keshtu dhe ti me pseudonimin -Pensionisti-shkruajne shume dhe per lume dhe ato qe ikane shkruar nuk i lexojne dot se nuk mbane mendnga -skleroza-

  4. Kur dalin ne –pension–njerzit pjerdhin nga trute–,i ze -skleroza-keshtu dhe ti me pseudonimin -Pensionisti-shkruajne shume dhe per lume dhe ato qe ikane shkruar nuk i lexojne dot se nuk mbajne mend nga -skleroza-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu