• |
ide | kryesore

E pabesueshme/ Kundërshtarët e Shqipërisë nëse kualifikohet

I pakategorizuar
Albania-55-e1466193108490-780x439.jpg

Shqipëria mundi Rumaninë dhe tashmë pret ndeshjet e kundërshtarëve që do të luajnë ndeshjet e fundit në grupe. Kuqezinjtë renditen në vendin e tretë, por nëse renditen në më të mirat që kalojnë turin në 1/8 e finales do ta priste një kundërshtar tejet i fortë.


Si e treta nga grupi A, kuqezinjtë do të duhej të takoheshin me vendin e parë të grupit C, në të cilin me gjasë mund të përfundojë Gjermania, ose Polonia që ndodhet me pikë të njëjta me gjermanët.


Kundërshtari tjetër është lideri i grupit B, që momentalisht kryesohet nga Anglia. Anglezët me shumë gjasë mund të përfundojnë në vendin e parë. Pra, e treta e grupit A (gjithnjë nëse kualifikohet), luan me liderin e Grupit B ose C.