• |
ide | kryesore

Berisha nxjerr SMS-në: Tahiri ishte në ditëlindjen e Sotës në tetor

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari sipas të cilit lidhjet mes ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe biznesmenit Orest Sota janë të forta. Berisha thotë se është mashtrim pretendimi i Tahirit se nuk ka lidhje me Sotën. Sipas mesazhit që publikon Berisha, ish-ministrik ka qenë i ftuar në ditëlindjen e Sotës të festuar pak kohë më parë.

“Si ka mundësi që Orest Sota (i panjohur për Tahirin) më datë 30 tetor 2017 ka qenë i ftuar në ditëlindjen e Saje Qorrit dhe e kanë festuar në lokalin e kunatit të Sajes që ndodhet në zonën pranë sheshit “Shqiponja” – thuhet ndër të tjera në SMS. ©LAPSI.al 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu