• |
ide | kryesore

Adriatik Llalla i dorëzon detyrën kryeprokurores së re sot

Lajme, Të fundit
Adriatik-Llalla-655x356.gif

Pas votimit dje në Kuvend të Arta Markut si kryeprokuore e përkohshme, Adriatik Llallës nuk i ka ngelur më gjë përveç dorëzimit të detyrës tek pasardhsja e tij.


Kështu Llalla, ka mbërritur në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme ditën e sotme. Ai do t’i dorëzojë sot detyrën pasardhëses së tij të përkohshme, Arta Marku.


Kjo e fundit do të marrë zyrtarisht detyrën e kryeprokurores sot në orën 10:00. Ndërkohë që votimi i saj i djeshëm në Kuvend ka kaluar përmes incidenteve të shumta.


2 Comments

  1. Aman te largohet nje ore e me pare se na e veshtirosi.I paafte,super i korruptuar, i padenje per postin qe mbante.Tani te kaloje vetingun se nje prone te blere per 5 milion dhe shitur per 249 000 euro vetem disa vite me vone ky e ka deklaruar.Nuk e di ne e ka blere ndonje kompani nafte duke ditur se aty ka ndonje vendburim.Kokrra e te paaftit dhe i te perdorurit.Nuk e di c’te them me.Te gjithe mbrojtesit e hodhen tutje si nje leter pa vlere.(kujtoj Like Floririn and co)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.