• |
ide | kryesore

Shqipëria në BE në 2025, mediat britanike flasin për një plan të ri zgjerimi

Lajme, Të fundit

Një plan i ri për zgjerimin e Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit Perëndimor është duke u përgatitur nga “eurokratët” shkruajnë mediat britanike.


“The Sunday Express” shkruan se afati për “thithjen” e Serbisë, Maqedonisë, Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi është viti 2025.


Në horizont duket një plan që do të përshpejtojë procesin integrues në kompensim të Brexit, rigjallërimit të Rusisë, regjimit që po forcohet në Turqi dhe krizës së emigrantëve.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.