• |
ide | kryesore

Veting për Integrim/ Rama-Junkerit: U larguan 17 gjyqtarë dhe prokurorë, i meritojmë negociatat

Lajme, Të fundit

Edi Rama i tha Presidentit të Komisionit Europian, Zhan Klod Junker se qeveria e meriton hapjen e negociatave pasi deri në këtë moment, i ka kryer detyrat e saj.


Për të qenë më konkret, Rama i serviri Junker 17 gjykatës dhe prokurorë të tërhequr nga detyra pas fillimit të vetingut. Këto janë rezultate të para të një procesi që sapo ka nisur tha Rama që si dëshmi të luftës kundër korrupsionit përmendi operacionin “Forca e Ligjit” apo reformën e deregullimit.Në konferencën e përbashkët me Junker, Rama përmendi edhe ndryshimin e Prokurorit të Përgjithshëm që sipas tij ka rezultuar me hapjen e një sërë dosjesh të reja. Në këtë pikë, Rama nuk kaloi në asnjë emër konkret.3 Comments

  1. kush beri vetingun qelbesirat e stalinit.me ket perfundimisht shqiperua u fundos dhe u gropos.te te beh nji bastard veting si rama,ruqi,xhafa,spartak braho,doshi,pjerdh e dhin ndreu braqe,spiropela etj esht si te zgjedhesh nga burgu krominelet per ti ber kryeministra.rama nga bastard ne kanabistan tash kokainistan e tritolistan ne azilantistan.

  2. Bravo Rama gjithe paria e Europes eshte ne anen tende,mire ke thene per keta te PD-se e LSI-se bashke me tarafet e tyre te mediave,vertete kane ngelur si zogjte e korbave.Askush nuk ua ve veshin as nuk u beson amerikanet as europianet besa as 75 % e shqiptareve.E pate si i puthi doren Juncker Vlahutinit ndersa Bushatin e pershendet ushtarakisht. Keta te PD-se kane mbete vetem te bejne seks brenda partise vete.Vaj vaj .. medet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *