• |
ide | kryesore

Kush janë 5 prokurorët që do jenë pjesë e Task Forcës Speciale “Forca e Ligjit” në Tiranë (Emrat)

Lajme, Të fundit

Pas Fierit, janë përzgjedhur edhe 5 prokurorët në Tiranë të cilët do jenë pjesë e Task Forcës Speciale “Forca e Ligjit” e krijuar mbi bazën e marrëveshjes Marku-Xhafaj.

Prokurorët e përzgjedhur janë Marjola Mertiri, Ndin Tavani, Daniela Sulaj, Anisa Cilimi dhe Afërdita Ndoj.


Prokurorët pjesë e strukturës “Forca e Ligjit” pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë do të përballen në vazhdimësi me krimin e organizuar, korrupsionin dhe veprat e tjera të rënda penale.

Puna e tyre do të përqendrohet në pastrimin e parave, korrupsionin, shpërdorimin e detyrës nga zyrtarët shtetërore, trafiqet e paligjshme dhe ndaj krimit të organizuar.

 

2 Comments

  1. prostituta marjola mertiri ,nje militante e ps me burrin kryehajdutin e ujesjellesit fier ,kusherira e gramoz rucit do te luftoje korupsionin,po kesaj i eshte bere vetingu apo si shoqe ideali e drande markut,nuk ka nevoje .o zot i madh si lidhen shpirtezezat dhe kurvat me njera -tjetren ne udheheqjen e kryebanditit dhe kryeimoralit rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu