• |
ide | kryesore

Arrestime në Universitetin e Elbasanit, në pranga për korrupsion dekani, studenti dhe sekserët (Emrat)

Lajme, Të fundit
Gjuha-rome-ne-Universitetin-e-Elbasanit-640x340.jpg

7 pedagogë dhe studentë të unversitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan u arrestuan këtë mëngjes gjatë operacionit “Dekani” nën dyshimet për korrupsion.


Operacioni është zhvilluar me metoda speciale të hetimit prej disa muajsh hetime.


Personat e arrestuar janë:

1- Albert Riska,55 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë Dekan i Fakultetit të Shkencave Humane në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” , Elbasan.

2- Elvira Lumi, 54 vjeçe, banues në Elbasan, me detyrë Shefe e Departamentit të Gazetarisë në Fakultetin e Shkencave Humane në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”,Elbasan.

3- Erjola Calja, 29 vjeçe, banues në Gostime Cërrik, pedagoge e jashtme në Fakultetin Ekonomik në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” , Elbasan.

4- Petrit Kodra, 53 vjeç, banues në Elbasan, në rolin e sekserit.

5- Admirim Kala, 31 vjeç, banues në Tiranë, në rolin e sekserit.

6- Adem Ngjela, 51 vjeç, banues në Cërrik, në rolin e sekserit.

7- Marius Calja, 21 vjeç, banues në Gostime Cërrik, student.

Personat e arrestuar në bashkëpunim me njeri-tjetrin në kohë të ndryshme duke shpërdoruar funksionin publik kanë kërkuar dhe ushtruar ndikim të paligjshëm në rolin e sekserit dhe pedagogut në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” Elbasan për marrjen e notave kaluese nga studentet gjatë sezoneve të provimeve.

Vazhdojnë hetimet për evidentimin e veprimtarisë kriminale edhe ndaj persona të tjerë.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.