• |
ide | kryesore

Ish-ministri i PD-së: Si na ra në dorë përgjimi i vëllait të Xhafajt

Lajme, Të fundit

Gazmend Bardhi, këshilltar ligjor dhe ish-ministër i Drejtësisë i propozuar nga PD në qeverinë teknike Gazmend Bardhi është pyetur se kur është bërë ky përgjimi dhe si selisë blu i ra në dorë përgjimi i vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

“Kur është regjistruar audio? Në situatën ku jemi, kjo pyetje nuk shtrohet në opinion publik. Detyrimin për ta verifikuar policia e shtetit dhe prokuroria. Ne nuk publikojmë dokumente të pa verifikuara.


Si na ra në dorë materiali? Nuk ju intereson ju. Ajo që ka rëndësi është se i vëllait të ministrit ka dalë garant për trafikimin e një sasie droge. Prokuroria ka prej një jave që opozita ja ka servirur, por ajo ka zgjedhur heshtjen. Prokuroria nuk na ka hetuar. Informacioni ka dalë përmes një telefonate.

Bëhet fjalë për përgjegjësi ligjore dhe morale. Përgjegjësia ligjore është se ministri i Brendshëm ka për detyrë për të goditur trafikun e drogës. PD nuk pret që ai të veprojë pasi ka dijeni për trafikun dhe implikimin e të vëllait të tij në këtë trafik” – tha Bardhi. ©LAPSI.al

4 Comments

 1. Qytetari digjital psikopati kriminel Sali eshte krijuesi dhe ideatori i kesaj ngjarje dhe media e krijuar nga vete Saliu i bie kamanes qe nga Blendi pa folur per “juristin” Gjata,Andin ,Qimin peken dhe nje skote e poshter berishiane kriminele! Mos harroni kurven Vasili!

 2. Mos harro as Kryekurven e gazeptarise MeroBazen! Por edhe Vangjrlin, Nazarkot, Minxgozin, Pezen… se Klosi me Stefanin na lane….

 3. Ah ca po’ i beni ketij vendi more horra komuniste te te dy paleve
  Me gjithe analistet b lrpires
  Me gjithe administraten Buce
  Me gjithe shoqeri e civile kurve
  Dhe me sindikaten e f xibrit
  Qe tha shyqyr Tani qe.jemipale me qeverine
  Po’ Tani e gjetet ju te dy palet
  Njeri shan deputete europiane dhe ju beni si Gore ne Praga te hapjes se negociatave
  Ju te dy palet nuk e doni integrimin,i doni sklleverit keshtu Sic i keni
  Kur flas per komunistet e kam fjalen per ATA te kupoles qe Jane dhe sot.Jo per komunistet e thjeshte me te cilet kemi punu ne nji vend
  E po’ te keni per te pyt ishin me troke se ne te interrnuarit.
  E fundoset kete vend Zoti ju ndeshkofte

 4. Cila prokurori te hetoje more njerez?Ajo qe emeroi -Markucka–ne krimet e renda .Ajo qe mbylli ceshtjen e djalit te -gramoz-ujqerit-,asj qe i ”grabisin”dekumentat sekrete.ne mes te dites.Ajo ka qene nje alibi per te zhdukur dekumentat sekrete .Prokuroria eshte kapur koke e kembe nga -morrat e kuq-,nga –qarkoret e partise-.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.