• |
ide | kryesore

Kjo është përgjigja e Eva Muratit për Rike Roçin

Paparazzi, Slider

Vazhdon saga e diskutimeve virtuale mes dy bukurosheve shqiptare. Mjaftoi një foto dhe një koment ironik i trajnerit të njohur gjerman Jurgen Klopp, që Rike Roçi dhe Irid Oxa të bëheshin befas protagonistet e medias rozë. Pas komentit të djeshëm të Rikes, erdhi më në fund edhe ai i moderatores sportive Eva Murati.

Kjo e fundit, nuk zgjodhi heshtjen si përgjigje, por vendosi pikat mbi i sipas mënyrës së vet. Kështu, Eva në mesazhin e saj të fundit të postura në instastory thotë: “Objektivizimi i femrave shqiptare dhe ulja e vlerave,talentit, mundit të djemve që luajnë me kombëtaren tonë shkon përtej bukurisë apo jo të individit. Askush nuk e mohoi bukurinë e shoqeve në foto. Nuk do guxoja se e di që fatkeqësisht ka njerëz që e vendosin mbi çdo vlerë tjetër”.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu