• |
ide | kryesore

Vajza e Elvis Presley hedh në gjyq ish-menaxherin me akuzën e humbjes së pasurisë

Paparazzi, Slider

Vajza e Elvis Presley mund të hedhë në gjyq ish-menaxherin e saj të biznesit, të cilin ajo pretendon se i ka humbur pasurinë 100 milion dollarë të babait të saj nëpërmjet vendimeve të dobëta të investimeve.

Një gjykatës i Kalifornisë vendosi këtë javë gjatë seancës gjyqësore të dënonte gjestin e menaxherit Barry Siegel i cili donte të ndalonte procesin gjyqësor të Lisa Marie Presley, por i dha atij mundësinë të ngrinte çështjen përsëri në të ardhmen nëse konsiderohet e përshtatshme.

Leon Gladstone, avokati i Siegel, tha se pritet që rasti të mbetet në Gjykatën Probate dhe do të paraqesë një përgjigje në padi deri në afatin e caktuar nga gjykata, më 31 korrik 2018.

Gjykata Probate merret me pasuritë dhe borxhet nga një person i cili ka vdekur.

“Siç kemi thënë në të kaluarën, për më shumë se 30 vjet, Barry Siegel dhe firma e tij e menaxhimit të biznesit kanë qëndruar pranë interesave të Lisa Marie Presley dhe atyre të familjes së saj”- tha Gladstone për Fox News.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu