• |
ide | kryesore

Shemsi Prençi ironizon Olta Xhaçkën pas shkarkimit: Nuk merreshim vesh mirë, mbase ngaqë vetëm unë isha drejtor nga veriu

Lajme, Të fundit

Shemsi Prenci thotë se shkarkimi i tij nga Emergjencat Civile ka ndodhur pasi nuk kishte gjetur të njëjtën gjuhë me ministren e Mbrojtjes, Olta Xhacka. Ai thotë gjithashtu se sistemi i Emergjencave Civile ka rënë përtokë që në momentin kur ato kaluan në varësi të Ministrisë së Mbrojtjes, pasi nuk i ka dhënë vëmendjen e duhur.

“Unë ministres ia kam bërë të ditur me memo e raporte të përditshme. E kam informuar gjithmonë. Uroj që memot që kam dërguar të mos ketë patur kohë t’i ketë lexuar, se nëse ka patur kohë e nuk i ka lexuar atëherë është gjëja më e keqe. Sistemi i emergjencave është në Tokë. E kam pritur lirimin nga detyra, që në janar, madje dhe vetë nuk ndihesha mirë. Tani ndihem mirë, nuk kuptoheshim mirë me Ministren. Ndoshta ngaqë vetëm unë drejtor nga Veriu, e ndoshta s’më kuptonte gjuhën. Uroj që z. Haki Çako t’i japin më shumë mbështetje se mua,” tha Prençi gja një interviste për News 24.


 

12 Comments

 1. Nuk te njoh as ty e as Olta Xhaxhken por nga menyra cinike se si justifikohesh me ben te gjykoj se e ke merituar ate.
  Kur shprehesh :
  _ “Nga qe une isha i vetmi drejtor nga veriu e ndoshta s’me kuptonte gjuhen”. Cdo te thuash me ate qe je nga veriu!!!??? Per sa kohe je drejtor i nje institucioni je i detyruar te flasesh gjuhen zyrtare dhe jo ate te dialektit fshatit nga vjen. Nese dikush nuk te kupton eshte faji yt dhe jo i te tjereve.
  _ “Uroj qe z. Cako te jape me shume mbeshtetje se mua”. C’do te thuash me kete qe ti ke mbajtur rezerva dhe nuk i ke dhene mbeshtetjen e duhur!!!????

  1. Ja se ta shpjegoj une. Ky eshte nje bythqir qe u katapultua nga koha e Saliut, dmth edhe me Saliun beri sherr se nuk merrej vesh per shkak te gjuhes. Kjo puna mbeshtetjes e z.Cako eshte se ky vjedh vota e Hakiu jo. I beri nje cope vend pune Rilindja se hodhi gaz lotsjelles policise e jo turmave ne 21 Janar. Eshte malok i zgjuar medemek, por Rilindja vone e kuptoi qe ky as per te shkolla qenve nuk vlen

 2. E njoh, se njoh,, njihe me mire z CAKO, qe me siguri eshte shperblyer per bemat e tije ne pergjime e mbushjen e vendit me hambaret e kanabisit bashke me Tahirin llukullukubabashta. Ja se si i shperblen rilindja emisaret e saj qe kane dhene kontribut ne shkeljet e degjenerimin e pushtetit. Jane emerime me konkurence kanabistesh e mashtruesish, ky eshte pushteti i drejtesise i psikopatit te ballkanit. Qarkulloni kuadrot e partise sipas interesave politike e te xhepit hajdut . PUSHTET I QELBESIRAVE.

 3. Kishe dhane doreheqjen o servil, kishe hik me dinjitet e do te te kishin peshe fjalet. Po kjo “me hoqe, te ankohem” eshte loje e vjeter, nuk e ha kush.

 4. NJerezit e te zot e punes nuk vleresohen nga partia per punen qe do bejne, por nga aftesija. Pse e ka tradite partia tuaj qe te mbaje e te punesoje militantet e kanabistet kete kerkoja skicofrenit qe e ka bere pushtetin qe ti vije ere qelbesirash. Po te pyes une ty si i pa emer,,,Na thuaj ndonje hair te CAKOS, apo aftesi per punen ere qe tia dime zotesine? Ato te partise mos na i thuaj,po ne detyren e re cdo na beje? Se mos na pergjigjet XHACKA, se eshte shume kopetente.

 5. Ky ka qenë drejtor policie në kohën e Berishës. Tani u be papritur rilindës. Cfare mund të pritet nga këta njerëz sahan lëpirës…..,!!!!!

 6. XIXA,
  dikur kohe te shkuara nje fshatar gjeti nje kelysh ujku te abandonuar. Duke qene se fshatarit i erdhi keq per ujkun e pafajshem vendosi ta mbaje dhe ta rise ate me edukaten shtepiake. Dhe ashtu ndodhi, ujku u rrit dhe jetonte ne shtepine e fshatarit.
  Mbas disa kohe fshatarit iu zhduk pa gjurme nje qengj, por fshatari nuk deshi t’a besonte qe ujku e kishte ngrene ate mbasi ai vazhdonte te ishte i qete pa trazuar gje rreth shtepise. Ngjarja u perserit edhe nje here me pas dhe fshatari vendosi te ruaje levzjet e ujkut. Shume shpejt mbasi ndoqi levizjet e ujkut pa se diku afer shtepise ne nje grope qe kishte hapur nga vete ujku gjendej gjahu i tij te cilen mbasi plotesonte vaktin e mbulonte perseri.
  A e more vesh o XIXA!
  p.s. Ngjarja ka ndodhur diku ne vitet 1930 ne fshatin Prtopape.

 7. Sa kollaj justifikohen -sahan -lepirsit-.Jam shume dakord me nje komentues qe thote ne kohen e Berishes ishte drejtor policie ,eshte shume e vertet .Keta lloj njerzish per hir te karriges dhe interesave personale dhe familjare hidhen sic shkruan nje komentues -hu me hu-si laraska keta nuk kane as moral dhe dinjitet .Deri dje i thurte elozhe qeverise dhe kryeministrit ,kurse sot derdellit qe isha i vetmi drejtor nga veriu .Anuk e dinte ky -Prenci-qe keta te shtrydhin si limon dhe te flakin .Pamvaresisht se per cfare arsyeje e ka shkarkuar kete njeri ,ministrja ka vepruar shume drejt ,se keta lloj njerezish jane si ata -qente qe hane te zotin-.

 8. Ne kohen e Saliut e hoqen me ceremoni. Filloi duke dale te Sokol Palla si ekspert policie dhe shante e jepte vlersime per koleget nga inati.
  Rilindja i beri vend. Po ky kokrra karit ishte prape. E mbajti ne pune se vidhte ca vota ne Kamez. Eshte i vetmi ne planet qe parashikon termetet mos harroni…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu