• |
ide | kryesore

Ronaldo e Perez nga miq në armiq, portugezi nuk viziton Blancos

Sport

Cristiano Ronaldo e ka fshirë tashmë nga mendja Real Madrid. 33 vjecari, që fluturoi në Spanjë pas pushimeve, anulloi vizitën përshëndetëse në qendrën sportive të Blancos në Valdebebas. Portugezi, që dëshitonte shumë ti takonte ish-shokët e tij të Real Madrid, ka vendosur të mos prezantohet në qendrën e merengues, për të evituar të takojë Florentino Perez. Raporti mes të dyve, nuk më sigurisht i njëjti, por nga miq, janë shndërruar gati në armiq: Ronaldo akuzoi numrin 1 të spanjollëve se nuk e mbrojti nga akuzat fiskale dhe ky është motivi kryesor që e shtyu portugezin të largohej nga Real për tu trasferuar në Serie A.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu