• |
ide | kryesore

Video/ Shikoni çfarë bën Shaqiri, një gol si ky nuk ishte parë kurrë në debutim

Sport, Video

Debutimi i Xherdan Shaqirit me fanellën e Liverpool është pak të thuhet pozitiv. Shqiptaro-zvicerani ka qenë fondamental në shkatërrimin e Manchester United 1-4 në International Champions Cup, duke i dhënë të drejtë Jose Mourinhos që ishte ankuar për merkaton në krahasim me Liverpool.


Gol dhe asist për numrin 23, i futur në fushë në fillimin e pjesës së dytë, por që shenjën e tij të jashtëzakonshme e la në minutën e 82 me një gol në akrobaci, që la të shtangur Grant në portë dhe Mourinhon në pankinë.


Ka qenë dita e futbollistëve me origjinë kosovare sepse edhe në sfidën e humbur të Bayern Mynih 2-3 kundër Manchester City serinë e golave në minutën e 15 e ka hapur Mertian Shabani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu