• |
ide | kryesore

Dermatologët japin alarmin: Vera shton rastet e infeksioneve në lëkurë

Lajme, Të fundit

Plazhet dhe pishinat janë vendet ideale për t’u shpëtuar ditëve të nxehta, por dermatologët japin alarmin se gjatë muajve të verës janë shtuar ndjeshëm rastet e infeksioneve të lëkurës e marrë nëpërmjet ujit.


Shumica e infeksioneve merren nga pishinat për shkak të mbipopullimit, shkruan tvklan.


Ajo çfarë dermatologët këshillojnë, është kontakti i menjëhershëm me mjekun, nëse kanë shqetësime dhe apelojnë për higjienë të shtuar para dhe pas frekuentimit të pishinave apo pas një dite në plazh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu